CENİN'DE 4 MÜCAHİD ŞEHİT OLDU

 

Görüntülenme: 82 Tarih: 17 Mart 2023 00:13
CENİN'DE 4 MÜCAHİD ŞEHİT OLDU

İsrail işgal rejiminin özel birliklerine mensup bir ekip tarafından, Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Cenin'de bugün (16 Mart Perşembe) ikindi vakitlerinde düzenlenen baskında 4 gencin şehit edildiği, bunlardan ikisinin direniş komutanlarından olduğu haber verildi. 

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada işgal güçlerinin yaptığı baskından sonra 4 kişinin naaşının sağlık merkezlerine ulaştırıldığı, ayrıca 18 kişinin de gerçek mermiyle yaralandığının tespit edildiği duyuruldu. 

Yerel kaynaklar tarafından verilen bilgilerde şehit edilenlerden birinin Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'nın komutanlarından Yusuf Şureym (29 yaşında), birinin İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları komutanlarından Nidal Hazim (28 yaşında) olduğu, üçüncü şehidin Luey Ez-Zuğeyr (37 yaşında) dördüncü şehidin de Ömer Avvadin (16 yaşında) isimli bir genç olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin baskın düzenlemelerinden sonra ateş ettikleri, bunun üzerine çatışma çıktığı ve işgalcilerin üç kişiyi şehit ettikleri, birçok kişiyi de gerçek mermilerle yaraladıkları belirtildi. 

Çatışmalardan sonra işgal ordusunun baskın düzenleyen ekibin dışarı çıkmasını sağlamak amacıyla bölgeye takviye güçler gönderdiği haber verildi.


Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar