NASIR KENANİ KORSAN İSRAİL'DEKİ GÖSTERİLERİ DEĞERLENDİRDİ

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Siyonist Rejim İsrail'de sokak gösterilerine tepki olarak "Tabii ki bu İsrail'de biriken krizlerin sadece birisi. Temelsiz oluşumlar rüzgar estiğinde yıkılacak." dedi. 

Görüntülenme: 441 Tarih: 15 Mart 2023 16:22
NASIR KENANİ KORSAN İSRAİL'DEKİ GÖSTERİLERİ DEĞERLENDİRDİ

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Siyonist rejime yönelik protestolara tepki olarak şöyle bir tweet attı: "Örümcek yuvasındaki gizli kimlik krizi ortaya çıktı. Tel Aviv'de ve işgal altındaki diğer bölgelerde sokak kavgaları 10 haftadır aralıklı olarak devam ediyor." 
"Tabii bu İsrail'de yoğunlaşan krizlerden sadece biri. Köksüz bir temel, rüzgar estiğinde çöker." dedi.
Kenani, Kur'an-ı Kerim'in bir ayetine atıfta bulunarak şöyle yazdı: "Ve en zayıf yuvalardan biri de örümcek ağıdır." 
İşgal altındaki Filistin'de son birkaç aydır yaşanan olaylar; Filistin direniş operasyonlarının önemli ölçüde yoğunlaşmasından Siyonist toplumun sosyal ve siyasi bölünmesinin derinleşmesine, gerilimler ve iç çatışmalara ve yüzbinlerce İsraillinin Siyonist rejimin Başbakanı Binyamin Netanyahu ve onun adamlarına karşı gösterilerine yol açmıştır. 
Siyonistler arasında süregelen bu gerilimler, bu rejimin liderlerinin kendi iç bölünmeleriyle baş etme gücüne sahip olduklarını iddia ettiklerine rağmen yaşanıyor ve İsrail'in toplumsal bütünlüğü ve istikrarı için gerekli her türlü önlemi aldıkları bir dönemde ortaya çıkıyor. 1948'de Filistin işgalinin başlamasından bu yana, Siyonist rejimin siyasi partileri, Filistinlilere ve ABD tarafından desteklenen tüm Araplara karşı bile ırkçı bir yaklaşım temelinde İsrail'in varlığını ve birliğini istikrara kavuşturmak olan doğrultusunda çalışıyor ancak bunda açıkça başarısızlığa uğramıştır.

tesnim

Yorumlar