HAMAS: İSLAM ÜMMETİ ARASINDAKİ İHTİLAFTAN YARARLANAN TEK TARAF SİYONİST REJİMDİR

Hamas hareketi sözcüsü, Siyonistlerin Riyad-Tahran anlaşmasına duydukları öfkenin, İslam ümmeti arasındaki ihtilaftan yararlanan tek tarafın Siyonist rejim olduğunu gösterdiğini vurguladı. 

Görüntülenme: 531 Tarih: 14 Mart 2023 15:50
HAMAS: İSLAM ÜMMETİ ARASINDAKİ İHTİLAFTAN YARARLANAN TEK TARAF SİYONİST REJİMDİR

Hamas hareketinin sözcüsü Hazım Kasım, Siyonist rejimin siyasi ve güvenlik çevrelerinin Riyad-Tahran anlaşmasına yönelik öfkesine tepki gösterdi.

Hazım Kasım şunları söyledi: ‘Siyonist rejimin siyasi ve güvenlik çevrelerinin, İran ile Suudi Arabistan arasında ikili ilişkilerin yeniden tesis edilmesi için imzalanan anlaşmanın ardından duyduğu öfke, bu rejimin ümmet arasındaki ihtilaflardan yararlanan tek taraf olduğunu gösterdi.

Siyonist rejim, ümmetin tek düşmanı olarak kalmalıdır. Bu rejimin saldırgan ve yayılmacı politikaları, bölge halklarının çıkarlarına yönelik kalıcı bir tehdittir.’

Hamas Hareketi sözcüsü ayrıca, çıkarları güvence altına almak ve ulusal güvenliği gerçekleştirmek için ümmetin tüm gruplarının birliğini vurguladı.

Suudi Arabistan ve İran, Cuma günü ikili diplomatik ilişkilerin yeniden başlatılması ve iki ülkenin büyükelçiliklerinin önümüzdeki iki ay içinde yeniden açılması konusunda bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

rasthaber

Yorumlar