HAMAS HEYETİ YEMEN'DE

Hamas hareketinin Yemen'deki temsilcisinin yardımcısı, bu ülkenin Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı ile bir araya gelerek Filistin'deki gelişmeleri görüştü. 

Görüntülenme: 406 Tarih: 13 Mart 2023 16:19
HAMAS HEYETİ YEMEN'DE

Hamas hareketinin Yemen'deki temsilcisinin yardımcısı Muaz Ebu Şamala, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı Abdülaziz Salih bin Habtur ile bir araya geldi.

Abdülaziz bin Habtur bu görüşmede, Hamas hareketinin ve diğer Filistinli grupların Siyonist rejime ve bu rejimin bölgenin ve bölge uluslarının güvenlik ve selametini hedef alma planlarına karşı mücadeledeki rolünü takdir etti.

Habtur, Yemen ulusunun Filistin davasına yardım etme ve kardeş Filistin ulusunun meşru haklarını destekleme konusundaki ilkeli konumunu vurguladı.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı, Ensarullah hareketi lideri Seyyid Abdülmelik Bedreddin el-Husi ve Yemen Yüksek Siyasi Konseyi Başkanı Mehdi el-Mişat’ın Filistinli liderlere selamlarını iletti.

Ebu Şamala da Yemen liderlerine, hükümetine ve halkına Hamas'ın siyasi ofisi başkanı İsmail Haniye'nin selamını iletti ve Siyonist rejimle çatışmanın çeşitli aşamalarında Filistin davasını destekleme konusundaki parlak tutumundan Yemen hükümetine ve halkına teşekkür etti.

Bu görüşmede Filistin'deki son gelişmeler, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki güncel olaylar ve son dönemde Siyonist rejime karşı gerçekleştirilen kahramanca operasyonlar ve Siyonist rejimin güvenlik sisteminde oluşan karışıklık ele alındı.

Ebu Şamala bu görüşmede şunları söyledi: ‘Yemen'de kendimizi akrabalarımız ve halkımız arasında hissediyoruz. Çünkü Filistin ulusunu ve davasını desteklediğine ve Filistin ulusunun yanında durduğuna şahit oluyoruz. Oysa birçok Arap rejimi, Siyonist düşmanla uzlaşmak ve bölgedeki emellerini gerçekleştirmek için acele ediyorlar.’

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Başbakanı da şunları söyledi: ‘Filistin meselesi Arap ve İslam ümmetinin kalbinde ve vicdanındadır. Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi kelimesi ümmetin arasına girmiş olsa da hür ve özgür ümmet buna karşıdır.’

rasthaber

Yorumlar