NASRALLAH: BÖLGENİN İSRAİL'SİZ GELECEĞİ BİR GERÇEKTİR

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri, Filistin'de olup biten her şeyin Lübnan'ın güvenliğini ve egemenliğini, mevcut ve gelecekteki durumunu etkileyeceğini vurguladı. 

Görüntülenme: 109 Tarih: 11 Mart 2023 23:00
NASRALLAH: BÖLGENİN İSRAİL'SİZ GELECEĞİ BİR GERÇEKTİR

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye direnişinin Amerikan projesini yenilgiye uğratma başarısının görmezden gelinmesi nedeniyle ezildiğine işaret etti.
Ne yazık ki Lübnan'daki bazı insanlar, ülkenin okyanusta bir ada olduğunu ve bölgede olup bitenlerle hiçbir ilgisi olmadığını düşündüklerini de sözlerine ekledi.
Nasrullah sözlerine şöyle devam etti: "Lübnan, bölgede ve dünyada olan her şeyden ve temelde komşularında, özellikle Suriye ve Filistin'de olanlardan etkileniyor."
Suriye IŞİD'in eline geçseydi bugün Lübnan nasıl olurdu diye konuştu. Ayrıca şöyle söyledi: "Bugün Filistin'i Lübnan'ın yanında ve İsrail'siz hayal edin, bu bir hayal değil, gelecekte Allah'ın yardımıyla gerçekleşecek olan bir gerçektir."
Hizbullah Genel Sekreteri, Suriye'ye karşı verilen dünya savaşında emperyalist ve bölücülerin yenilmesinin ardından çok büyük bir kazanımla karşı karşıya olduklarını vurguladı.
Nasrullah, Suriye'nin düşmana karşı mücadelenin ve direniş ekseninin temeli olduğunu ve bu ülkeye karşı bir dünya savaşının varlığına rağmen hala bu mücadelenin temeli olarak kabul edildiğini söyledi.
Suriye'ye karşı yürütülen Dünya Savaşı'nın ikinci yılında Suriye'ye direniş eksenindeki temel konumundan vazgeçme teklifi geldiğini ancak bu teklifi kabul etmediğini belirtti.
Hizbullah Genel Sekreteri, Suriye'ye yönelik esnekliğin ülkenin zaferinin kabulü ve umutsuzluğun ilanı olduğunu vurguladı.
Arap ve Batılı heyetleri Şam'da gördüğümüzde Hizbullah ve diğer dost grupların yanı sıra direniş eksenindeki dostlarımız olarak da mutlu olduklarını sözlerine ekledi.
Nasrullah, Arapların Suriye'ye döndüğünü söylemenin doğru olduğunu, çünkü Suriye'nin Arap Birliği'nden çıkmadığını, kendilerini ve Arap Ligi'ni ihraç ettiklerini belirtti.
Donald Trump yönetiminin son yılında bazı Arap ülkelerinin büyükelçiliklerini yeniden açmak için Suriye'ye yöneldiğini ancak dönemin ABD Dışişleri Bakanı'nın ilişkilerin kurulmasına engel olduğunu sözlerine ekledi.
Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, İran ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin yeniden başlatılmasına ilişkin anlaşmaya ilişkin olarak, İran ve Suudi Arabistan'ın yakınlaşmasının asla Yemen ve Suriye halkının ve direnişinin aleyhine olmayacağını ifade etti.

tesnim

Yorumlar