HALİD EL BATAŞ'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Filistin İslami Cihad hareketinin liderlerinden Halid el-Bataş, direnişin ve birlik olmanın önemini vurguladı ve “Filistin ulusunun direnişi ve birliği, düşmanı yok etmek ve onun oyunlarını bozguna uğratmak için bizim seçeneğimizdir” dedi. 

Görüntülenme: 102 Tarih: 11 Mart 2023 23:15
HALİD EL BATAŞ'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Halid el-Bataş şu ifadelerde bulundu: ‘Filistin ulusuna yönelik saldırılar devam ettiği sürece, direniş Batı Şeria'da ve başka yerlerde düşmanın işlediği tüm suç ve cinayetlere karşılık vermeye devam edecektir.

Kataib el-Kassam savaşçıları, düşmanın Caba'daki Saraya el-Kudüs’ün kahraman savaşçılarına karşı işlediği suça karşılık verdi ve bu, direnişin ve sahaların birliğini vurgulamaktadır.

Düşman, protestoları susturmak ve iç krizlerini dışa aktarmak amacıyla savaşlar ve saldırılar başlatarak içinde bulunduğu krizden çıkmaya çalışıyor.

Direniş, düşmanın oyunlarına karşı ne yapacağını biliyor ve bedeli ağır da olsa üzerine düşen görevi yerine getirecektir.

Mahkûmları hedef almak, Siyonist rejimin Filistin ulusuna karşı savaşının bir parçasıdır ve savaş, hapishanelerde, Batı Şeria'da, Kudüs'te ve her yerde aynıdır.

Mahkumlara yönelik kısıtlamalar uygulamak saldırgan politikalardır. Mahkumların bu saldırgan politikalara karşı duruşu cesur ve kahramanca bir duruştur ve bu politikalar onları asla korkutmamaktadır.’

rasthaber

Yorumlar