TULKEREM TUGAYINDAN ABBAS YÖNETİMİNE UYARI

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları'na bağlı Tulkerem Tugayı Filistin'deki Mahmud Abbas yönetimine yönelttiği bir çağrıda bulundu.  

Görüntülenme: 432 Tarih: 07 Mart 2023 16:32
TULKEREM TUGAYINDAN ABBAS YÖNETİMİNE UYARI

Açıklamada Tulkerem Tugayı, Filistin polisinin kendilerini takip etmeye devam ettiğini, kendisinin ise polisle karşı karşıya gelmeme konusunda benimsemiş olduğu eski tavrını değiştirmek istemediğini dile getirdi. 

Tugay, kendisinin Nablus'taki Aslanlar Yuvası grubuyla ve Kudüs Tugayları'na bağlı Cenin Tugayı ile birlikte çalıştığını dile getirdi. 

Polisin Tulkerem Tugayı'nı takibe almasından ve faaliyetlerini kısıtlamaya çalışmasından dolayı Tulkerem şehrinin son dönemde önemli gösterilere sahne olduğu ve bu gösterilere katılanların zaman zaman lastikler yakarak ve bazı yolları kapatarak tepkilerini ortaya koymaya çalıştıkları hatırlatıldı. 

İşgal güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına ve özellikle 22 Şubat tarihinde Nablus'ta gerçekleştirdikleri katliama karşı olduğu bildirilen bazı intikam eylemlerinin sorumluluğunu Tulkerem Tugayı üstlenmişti. 

Filistin polisinin direnişçileri yakın takibe almasının ve faaliyetlerini kısıtlamaya çalışmasının işgal rejimiyle devam eden güvenlik koordinasyonuyla ilgili olduğu biliniyor. 

Ürdün'ün Akabe şehrinde 26 Şubat tarihinde gerçekleştirilen ve Abbas yönetiminin de temsil edildiği 5'li ihanet toplantısında işgal rejimiyle Abbas yönetimine bağlı güvenlik organları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve böylece Batı Şeria'daki direnişin kırılması, işgal rejiminin ise rahatlatılması amaçlanmıştı. Filistin Yönetimi'nin Akabe toplantısına katılması Filistin direnişi tarafından şiddetle eleştirilmiş ve bunun bir ihanet olduğu dile getirilmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar