İMAD MUĞNİYE SUİKASTININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Siyonist gazeteci "Yossi Melman", Hizbullah Komutanı İmad Muğniye'nin şehadetinin üzerinden 15 yıl geçmesinin ardından, düzenlenen suikast operasyonunun yeni detaylarını açıkladı. 

Görüntülenme: 425 Tarih: 23 Ocak 2023 14:41
İMAD MUĞNİYE SUİKASTININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Bu Siyonist gazeteci şunları yazdı: ‘İsrail başbakanları Ariel Şaron ve Olmert, Mossad liderlerine suikast düzenleme izni verdiler. Buna katılan istihbarat teşkilatları Amerika, Fransa, İngiltere, Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan'dandı.

Mossad Başkanı, Amerikalı mevkidaşı ile gizli bir ziyarette bir araya geldi ve terör operasyonlarının ortak yürütülmesi konusunda anlaştılar. Ardından Olmert, Washington'a gitti ve Bush ile görüştü. Muğniye suikastı için hazırlıklara devam etmesi için CIA başkanına emir verdi.

Amerikan istihbarat servisi, İsrail'in Muğniye'ye suikast düzenlemek için hazırladığı bombayı Ürdün ve Suriye’nin başkentindeki Washington büyükelçiliği üzerinden Şam'a nakletti ve orada Mossad ajanlarına teslim etti. 12 Şubat 2008'de Muğniye Şam'da kiraladığı eve geldiğinde Mossad ajanları bombayı patlattı.

rasthaber

Yorumlar