BATI ŞERİA'DA BASKIN FURYASI

Siyonist işgal güçleri bugün (23 Ocak Pazartesi) sabahın erken saatlerinde Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde yine baskınlar gerçekleştirdi ve 15 kişiyi gözaltına aldılar. 

Görüntülenme: 363 Tarih: 23 Ocak 2023 14:26
BATI ŞERİA'DA BASKIN FURYASI

Esirler Enformasyon Bürosu'nun verdiği bilgilere göre işgal güçleri Batı Şeria'nın değişik bölgelerine baskınlar düzenledi. 

Nablus'un Cebelu Fatayir mıntıkasında Mahmud Et-Taktuk isimli şahsı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar. 

Nablus'un batısındaki Rividya mıntıkasını da basarak bazı binalarda aramalar yaptılar. 

İşgal askerlerinin şehrin batısından çekilmeleri sırasında Filistinli direnişçilerin onların üzerine ateş ettikleri belirtildi. Buradaki silahlı saldırıyı Aslanlar Yuvası grupları üstlendi. 

Ramallah'ta Hamas mensubu özgürleştirilmiş esirlerden aktivist Udey Mustafa Nahle'yi evini basarak gözaltına aldılar. 

El-Halil'in güneybatısındaki Harasa köyünü basarak 20 yaşındaki Abdullah Hasan Safi isimli genci gözaltına aldılar. Dura kasabasından Leys Mahmud Ebu Zuneyd, İzna kasabasından da 18 yaşındaki Mü'min Mustafa Ebu Cuhayşe isimli gençleri evlerini basarak gözaltına aldılar. 

İşgal güçlerinin El-Halil'in çevresinde değişik yerlere askeri kontrol noktaları kurdukları belirtildi.

İşgal güçlerinin Tulkerem'in doğusundaki Nuru Şems Mülteci Kampı'nda da Abdurrahman Fethi Kar'avi ve Katade Muhsin Asas isimli iki kişiyi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldıkları haber verildi.

Cenin'de özgürleştirilmiş eski esirlerden Sultan Ali Uneytır'i Ya'bed kasabası yakınına kurulan askeri kontrol noktasından geçtiği sırada gözaltına aldılar.

Beytlahim'deki Dehişe Mülteci Kampı'ndan 25 yaşındaki Nidal Cibr El-Hasenat adlı genci, Ayide Mülteci Kampı'ndan da 19 yaşındaki Ekrem Milş isimli genci ve 13 yaşındaki Seyf Derviş isimli çocuğu gözaltına aldılar. 

Dehişe Mülteci Kampı'nda işgal güçleriyle ahali arasında çatışma çıktığı ve işgal güçlerinin ahalinin üzerine gaz ve ses bombaları attıkları, ancak herhangi bir yaralanma olayı olmadığı bildirildi. 

İşgal güçleri rutin hale getirdikleri ve genellikle gece yarısından sonra ve şafak sökmeden önce gerçekleştirdikleri baskınlarda evlerin mahremiyetlerini ihlal ediyor, insanları uygun olmadıkları bir halde yataklarından kaldırıyor, geniş çaplı aramalar yapıyor, özel eşyalarını karıştırıyor, ev eşyalarına büyük zarar veriyor, buldukları zaman kıymetli eşyalarını ve paralarını çalıyor, silahlarıyla dehşet saçarak çocukları korkutuyor ve bazılarını da gözaltına alıyorlar. Bu baskınlar yüzünden işgal altındaki Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesinde yaşayan Filistinliler hiçbir zaman güven ve huzur içinde yatamıyor. Çünkü her an bir işgalci ekibin baskın düzenlemesi ihtimali var.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar