ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN DÜNYA MÜSLÜMANLARINA MESCİD-İ AKSA ÇAĞRISI

Mescidi Aksa'nın hatiplerinden Şeyh İkrime Sabri, Arapların ve genelde Müslümanların Mescidi Aksa'da olan bitenlere sessiz kalmalarının uygun olmadığını ve kabul edilemeyeceğini, sadece eleştiri ve kınamaların da herhangi bir sonuç getirmediğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 536 Tarih: 23 Ocak 2023 14:38
ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN DÜNYA MÜSLÜMANLARINA MESCİD-İ AKSA ÇAĞRISI

Sabri, Filistin Enformasyon Merkezi'nin de takip ettiği basın açıklamalarında, siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa'ya ve ahalisine yönelik uygulamalarının son bulması için ona etkili bir baskı yapılmasının zorunlu olduğunu ifade etti. 

Şeyh İkrime Sabri, bu sıralarda Mescidi Aksa'yı hedef alan gelişmelerin, baskınların ve saldırıların tümünden İsrail işgal hükümetini sorumlu tuttu. 

Siyonistlerin kendilerini Tapınak örgütleri olarak isimlendiren birtakım fanatik örgütleri, İbrani Takvimi'ne göre bugün (23 Ocak Pazartesi) Şubat ayının başlaması münasebetiyle Mescidi Aksa'ya ortak bir baskın düzenlemeyi planladıklarını duyurmuşlardı. 

Kudüs ahalisi de siyonistlerin bu baskınlarının önlenmesi için Mescidi Aksa'da toplanılması ve kalabalık bir cemaat oluşturulması çağrısı yapmışlardı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar