GASIP İSRAİL GÜÇLERİ BEYTLAHİM'DE BİR EVİ YIKTI

İşgal güçleri bu sabah (22 Ocak Pazar) Beytlahim kentinin güneyindeki El-Hıdır beldesinde Filistinlilere ait bir evi ikinci kez yıktı. 

Görüntülenme: 321 Tarih: 22 Ocak 2023 13:15
GASIP İSRAİL GÜÇLERİ BEYTLAHİM'DE BİR EVİ YIKTI

El-Hıdır beldesi sakinlerinden Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi yerleşimiyle mücadele aktivisti Ahmed Salah, işgal güçlerinin Süleyman Göleti yakınlarında yer alan ahşaptan ve sacdan yapılma iki odalı evi yıktığını bildirdi.
 

Ahmed Salah, evin sahibi İsmail Salah’ın bir ay önce işgal güçleri tarafından ruhsatsız inşa edildiği iddiasıyla yıktığı evi yeniden inşa ettiğini ve bu sabahki yıkımda eski evin temellerinin de yerle bir edildiğini söyledi.
 

İşgal yönetimi Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ederken işgal güçleri 2022 yılında Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere ait 950 ev ve işyerini ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıktı.
 

Bu arada, Yahudi yerleşimcilerin bu sabah Kalkiliya’nın doğusundaki Cit köyü arazilerinde ekili 350 civarında ağacı kestikleri belirtildi.
 

Ağaçları kesilen Filistinli çiftçinin kardeşi Ahmed Faruk Es-Sudde, Kadumim Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin köyün güneyinde yer alan Va’ratu Biri’z-Zâğ bölgesinde ekili 350 zeytin ağacını kestiklerini ve kesilen ağaçların 13 yaşında olduklarını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar