MAHMUD MERDAVİ'DEN FİLİSTİNLİ ESİRLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud Merdavi, Filistinli esirlerin bir cezaevinden diğerine nakillerinin yoğunlaştırılmasının esirlerin Siyonist gardiyanlara ve fanatik Yahudi yerleşimcilerin hükümetine karşı direnme azimlerini kıramayacağını söyledi. 

Görüntülenme: 79 Tarih: 22 Ocak 2023 13:01
MAHMUD MERDAVİ'DEN FİLİSTİNLİ ESİRLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Merdavi, Filistinli esirlerin uygun gördükleri yollarla kendilerini savunmaya, Ben-Gvir’in terörüne son vermeye ve işgalcilerin esirlere yönelik planlarını boşa çıkarmaya hakları olduğunu belirtti.
 

Filistin halkına düşen görevin esirlerin cezaevlerinde verdikleri mücadeleyi desteklemek olduğunu dile getiren Merdavi, işgal güçlerinin uygulamalarıyla esirler üzerinde kontrol sağlayamayacağını ve esirlerin cezaevlerindeki liderleriyle iletişimlerini koparamayacağını ifade etti.
 

Esirler davasının Filistin halkının öncelikleri arasında yer aldığına işaret eden Merdavi, Filistin direnişinin işgal rejimi zindanlarını boşaltma sözünü yerine getirmek için durmadan çalıştığını ve Filistin halkının en son esir de özgürlüğüne kavuşana kadar çaba sarf etmeye devam edeceğini bildirdi.
 

İşgal rejimi cezaevleri idaresi 150 esiri Calbu’ ve Nefha cezaevlerine naklettikten sonra 60 esiri Ramon Cezaevi’nden Calbu’ Cezaevi’ne nakletmeye başladı.
 

Filistinli esirlerin nakillerinin işgal rejimi Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in Nefha Cezaevi’nde inşa edilen yeni bölümleri ziyaretinin ardından başladığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar