NETANYAHU HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA

Siyonist yerleşimcilerden on binlercesi bir kez daha Binyamin Netanyahu'nun politikalarını protesto etmek için işgal altındaki Kudüs, Hayfa ve Tel Aviv'de bir kez daha sokaklara indiler. 

Görüntülenme: 89 Tarih: 22 Ocak 2023 12:20
NETANYAHU HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA

Netanyahu'nun yeni kabinesinin ömrü henüz bir ayı doldurmazken çökme tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Son günlerde Netanyahu'nun aşırı yanlısı kabine politikalarına karşı geniş gösteriler düzenlendi. Netanyahu kabinesinin yargı yasalarını değiştirme ve tadil etme, kabine ve parlamentonun yetkilerini artırma ve yargının yetkilerini azaltma yönündeki girişimi gösterilerin sebepleri arasında gelmektedir.

İranpress Haber Ajansının bildirdiğine göre İsrail Kanal 13, Tel Aviv'deki gösterilere yaklaşık 150 bin kişinin katıldığını duyurdu.

Rapora göre, muhalefet lideri Yair Lapid dün gece Tel Aviv'deki hükümet karşıtı gösteride hazır bulundu. Korsan rejim İsrail eski Savunma Bakanı Benny Gantz da gösteriye katılarak İsraillileri gösteriye katılmaya davet etti.

Son günlerde Netanyahu kabinesinin muhalefet hareketi, işgal altındaki çeşitli şehirlerde Netanyahu kabinesinin politikalarına karşı gösteriler yapılması çağrısında bulundu.

Geçen hafta yaklaşık 100 bin yerleşimci, Netanyahu'nun aşırılık yanlısı kabinesine ve onun kararlarına karşı benzeri görülmemiş bir gösteride  sokaklara indiler.

parstoday

Yorumlar