HAMAS'TAN MESCİD-İ AKSA UYARISI

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist rejimin devam eden saldırılarına tepki göstererek, bu rejim yetkililerine, bu saldırıların devam etmesinin ateşle oynamak olduğunu vurguladı. 

Görüntülenme: 344 Tarih: 21 Ocak 2023 14:32
HAMAS'TAN MESCİD-İ AKSA UYARISI

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Sözcüsü Hazım Kasım, Siyonistlerin Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki göstererek, şunları söyledi: ‘Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da yaşananlar ateşle oynamak gibidir. Filistinliler, Mescid-i Aksa'da benzeri görülmemiş saldırılarla karşı karşıyadır.

Babul Amud bölgesine yönelik son saldırılar tehlikeli bir eylemdir ve işgalcilerin saldırılarını başarısızlığa uğratmak için Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya gidişi devam etmelidir.’

Siyonist rejimin yeni kabinesi, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını artırdı, işgalcilerin saldırılarına karşı Arap ve uluslararası hareketler önemlidir.

İşgalci rejimin Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki davranışları, bu rejimin, bölge ve dünya ülkelerinin bu rejimin ırkçı politikalarına karşı tutumunu önemsemediğini gösteriyor.

Mescid-i Aksa'ya yönelik savaşın devam etmesi, işgalci rejimin zorbalığı ve bu rejimin uluslararası hukuku hiçe sayması anlamına geliyor.'

Hatırlatmak gerekir ki, işgalci İsrail rejimi askerleri Perşembe gecesi Siyonist yerleşimcilerin Talmud ayinini gerçekleştirmek için Mescid-i Aksa yakınlarındaki Babul Amud bölgesinde toplanmasıyla eş zamanlı olarak, Filistinlileri darp etti.

rasthaber

Yorumlar