SEMER HAMED BATI ŞERİA DİRENİŞİNİ DEĞERLENDİRDİ

Filistinli kadın aktivist Semer Hamed, Filistinli gençlerin her gün dökülen temiz kanlarının devrimin yakıtı olduğunu ve devrimcilerin işgalden kurtulana kadar direniş azimlerini alevlendirdiğini söyledi. 

Görüntülenme: 183 Tarih: 06 Aralık 2022 12:57
SEMER HAMED BATI ŞERİA DİRENİŞİNİ DEĞERLENDİRDİ

Hamed, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Batı Şeria’daki direnişi durdurabilmek için cinayetlerini sürdürdüğünü ve Filistinli kanı dökmeye devam ettiğini belirtti.
 

Filistin halkının bedeli ne olursa olsun kavuşmak istediği özgürlük uğuna en değerli varlıklarını feda ettiğini bildiren Hamed, işgal güçlerinin tüm dünyanın gözü önünde sokak ortasında yargısız infazlar gerçekleştirdiğini, uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini, uluslararası toplumdan hiçbir tepki gelmediğini ve Arap ülkelerinin dahi sessiz kaldığını ifade etti.
 

Filistin Yönetimi’nin üzerine düşen görevi yapmamasını ve Filistin halkını savunmak için işgal güçlerinin cinayetlerine son verecek gerekli adımları atmamasını eleştiren Hamed, tepeden tırnağa silahlı işgal askerlerinin Filistin köylerine, kentlerine ve kamplarına baskın düzenleyerek terör estirdiğine, insanlara ve eşyalara zarar verdiğine dikkat çekti.
 

Hamed, işgal güçlerinin direniş iradesini kırma amacıyla düzenlediği baskınlar sırasında suçsuz gençleri yargısız infazla şehit ettiğini kaydetti.
 

İşgal güçleri dün (5 Aralık Pazartesi) sabah erken saatlerde Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Kampı sakinlerinden 23 yaşındaki Ömer Yusuf Menna’ isimli genci şehit etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar