SİYONİST ORDU GAZZE'DE SINIR İHLALİ YAPTI

İşgal ordusuna ait askeri araçlar bu sabah (6 Aralık Salı) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Beyt Lahiya beldesinin kuzeyinde sınır hattını geçerek Filistinlilere ait tarım arazilerine girdi.  

Görüntülenme: 241 Tarih: 06 Aralık 2022 12:35
SİYONİST ORDU GAZZE'DE SINIR İHLALİ YAPTI

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Gazze Şeridi’nin doğusunda sınıra yakın tarım arazilerine ateş açtığı ve gaz bombası attığı bildirildi.
 

Yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait beş buldozer ve bir kepçenin üç tank eşliğinde sınır hattını geçerek 50 metre kadar Gazze Şeridi’ne girdiğini, sınır ihlali yapan işgal güçlerinin Beyt Lahiya’nın kuzeyindeki Netiv HaAsara Yahudi Yerleşkesi yönünden geldiğini ifade etti.
 

Filistin Safa Haber Ajansı’nın görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal ordusuna ait araçlar sınırdan içeriye girdikten sonra Filistinlilere ait arazilerde çalışmaya başladı.
 

Görgü tanıkları, işgal ordusunun sınır ihlaliyle eş zamanlı olarak işgal güçlerinin Gazze kentinin doğusunda yer alan Et-Tuffah Mahallesi’nin doğusunda kuş avcılarına ve tarım arazilerine ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.
 

Gazze Şeridi sınırlarında görevli işgal askerleri sınıra yakın tarım arazilerinde çalışan çiftçilere, çobanlara ve avcılara sık sık ateş açıyor ve göz yaşartıcı bomba atıyor.
 

İşgal donanmasına ait hücumbotlar da Gazze Şeridi sahilleri açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerini sürekli taciz ederek balıkçıları avlanmayı bırakıp sahile dönmeye zorluyor ve aileleri için bir lokma ekmek parası kazanmalarına engel oluyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar