SİYONİST ORDU GAZZE'YE SALDIRDI

İşgal ordusu savaş uçakları bu sabah (4 Aralık Pazar) erken saatlerde Gazze Şeridi’ne bir dizi hava saldırısı düzenledi. 

Görüntülenme: 154 Tarih: 04 Aralık 2022 13:31
SİYONİST ORDU GAZZE'YE SALDIRDI

Güvenlik kaynakları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin batısında yer alan direnişe ait bir alana, Han Yunus vilayetinin El-Fahari bölgesindeki bir tarım arazisine ve Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah Kapısı’nın doğusunda bulunan bir başka tarım arazisine hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.
 

Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtilirken, patlama seslerinin Gazze Şeridi’nin her yanından duyulduğu ve işgal ordusu uçaklarının Gazze Şeridi semalarında uçtuğu bildirildi.
 

Bu arada, Filistin direnişinin saldırıları düzenleyen savaş uçaklarına yerden uçaksavar ateşi açtığı ve Gazze Şeridi sınırına yakın Yahudi yerleşkelerine füze attığı ifade edildi.
 

İzzeddin El-Kassam Tugayları, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, hava savunma sistemlerinin bu sabah erken saatlerde Siyonist düşmanın savaş uçaklarına karadan havaya atılan füzelerle ve uçaksavarlarla karşı koyduğunu açıkladı.
 

İşgal rejimi medyası Kerem Ebu Salim Kapısı’nın doğusunda yer alan Shlomit ve Bnei Betzarim Yahudi yerleşkelerinde sirenlerin çaldığını kaydetti.
 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Hazım Kasım, Siyonist düşmanın Huvara beldesinde Ammar Muflih isimli genci şehit ettikten sonra saldırılarını Gazze Şeridi’ne doğru genişlettiğine dikkat çekerek, işgalcilerin terörünün ve Naziliğinin Filistin halkının devrimini ve intifadasını durduramayacağını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar