TERÖRİST İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA ATEŞ AÇTI

İşgal güçleri dün (26 Kasım Cumartesi) akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesi açıklarında Filistinli balıkçı teknelerine taciz ateşi açtı.  

Görüntülenme: 466 Tarih: 27 Kasım 2022 15:31
TERÖRİST İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA ATEŞ AÇTI

Yerel kaynaklar, işgal donanmasına ait hücumbotların Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki El-Vaha ve Es-Sudaniyye bölgeleri açıklarında avlanan balıkçı teknelerine doğru otomatik silahlarla ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.
 

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin Filistinli balıkçı teknelerine tazyikli su sıktığını ve balıkçıları avlanmayı bırakıp sahile dönmeye zorladığını bildirdi.
 

İşgal güçleri yılbaşından bu yana yaklaşık 50 balıkçıyı gözaltına aldı ve Gazze Şeridi açıklarında peşine düştüğü çok sayıda tekneye el koydu.
 

İşgal donanmasına ait hücumbotlar Gazze Şeridi sahilleri açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları sürekli taciz ederek teknelerine ateş açıyor ve tazyikli su sıkıyor, balıkçıları avlanmayı bırakıp sahile dönmeye zorluyor ve aileleri için bir lokma ekmek parası kazanmalarına engel oluyor.
 

Gazze Şeridi sınırlarında görevli işgal askerleri de sınıra yakın tarım arazilerinde çalışan çiftçilere, çobanlara ve avcılara neredeyse günlük olarak ateş açıyor ve göz yaşartıcı bomba atıyor.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar