KATİL İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

Siyonist işgal rejiminin deniz kuvvetlerine ait askeri botlar dün (6 Kasım Pazar) akşam Gazze açıklarında yine balıkçı teknelerine saldırdı ve balıkçıların aydınlatma fenerlerini parçaladı.  

Görüntülenme: 246 Tarih: 07 Kasım 2022 12:51
KATİL İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgalcilere ait askeri botlar Gazze Şeridi'nin kuzey kesiminde yer alan Sudaniye ve El-Vahe bölgesinin açıklarında Filistinli balıkçılara ağır silahlarla yoğun bir şekilde ateş etti. Saldırıda teknelere sabitlenmiş durumdaki dört adet aydınlatma fenerini parçaladılar. 

İşgalcilerin yoğun saldırıları karşısında balıkçılar da denizi terk ederek kıyıya yanaşmak zorunda kaldı. Ancak balıkçılardan yaralanan olmadığı belirtildi. 

Gazze Şeridi ahalisinin %10'u balıkçılıkla geçiniyor ve balıkçılık mesleği onların gıda ihtiyacının karşılanmasında önemli bir açığı kapatıyor. Ancak bölgeyi 15 yıldan fazla süredir abluka altında tutan siyonist işgal güçleri sık sık denizde balıkçı teknelerini sıkıştırıyor, üzerlerine yoğun bir şekilde ateş ediyorlar. Bazen bu tekneleri kıyıya yanaşmaya zorlarken bazen de balıkçıları rehin alıyor, teknelerine ve avladıkları balıklara da el koyuyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar