SİYONİST ASKERLER BATI ŞERİA'DA ÇOK SAYIDA FİLİSTİNLİYİ ESİR ALDI

Filistinli direnişçiler bu sabah (24 Eylül Cumartesi) erken saatlerde işgal askerlerinin Nablus’un doğusundaki Balata Mülteci Kampı’na düzenlediği baskına karşı koyarken, işgal güçlerinin baskın sırasında Bera Haşşaş ve Hüsam Zeytun isimli gençleri gözaltına aldığı ifade edildi. 

Görüntülenme: 180 Tarih: 24 Eylul 2022 12:47
SİYONİST ASKERLER BATI ŞERİA'DA ÇOK SAYIDA FİLİSTİNLİYİ ESİR ALDI

İşgal güçlerinin eski esir Uday Mahmud Hanani ile Muhammed  Selame Hanani isimli genci de Nablus’un doğusundaki Beyt Furik kontrol noktasında gözaltına aldığı bildirildi.
 

İşgal güçlerinin ayrıca Beytlahim’in güneyindeki Er-Raşayide köyü sakinlerinden Musa Raşayide’yi El-Konteynır kontrol noktasından geçerken ve Asıf Er-Rıfai isimli genci Ramallah’ın kuzeybatısında yer alan Kefer Ayn köyündeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.
 

Bu arada, Muhammed Ebu Cuma isimli gencin işgal güçlerince şehit edilmesi üzerine Kudüs’ün Et-Tur beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında patlak veren çatışmaların ikinci gününde de devam ettiği belirtildi.
 

Filistinli gençlerin Et-Tur beldesinde işgal güçlerine ait askeri araçlara ve işgal askerlerine molotof kokteyli ve havai fişek attığı, işgal askerlerinin de Filistinli gençlere plastik mermilerle ateş açtığı ve üzerlerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı kaydedildi.
 

İşgal güçlerinin Selman El-Farisi Caddesi’nde Filistinlilerin evlerine atık su sıktığı ve çevreye yayılan pis kokunun bölge sakinlerini rahatsız ettiği ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar