SİYONİST GÜÇLER GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

İşgal güçleri bu sabah (23 Eylül Cuma) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde ve güneyinde Filistinli balıkçılara ve çiftçilere saldırdı. 

Görüntülenme: 178 Tarih: 24 Eylul 2022 13:00
SİYONİST GÜÇLER GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

İşgal donanmasına ait hücumbotların Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti sahilleri açıklarında Filistinlilere ait üç balıkçı teknesini kuşattığı bildirildi.
 

Balıkçılar Komitesi, işgal güçlerinin denizde kuşatma altına aldıkları balıkçı teknelerine otomatik silahlarla yoğun bir şekilde taciz ateşi açtığını söyledi.
 

Gazze Şeridi’nin kuzey sınırında konuşlu işgal askerleri de Beyt Hanun beldesinin kuzeyindeki tarım arazilerinde çalışan çiftçilere ateş açtı.
 

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin sabah saatlerinde Beyt Hanun beldesinin kuzeyindeki çöplük çevresinde yer alan tarım arazilerine doğru otomatik silahlarla ateş açtığını ve saldırıya maruz kalan bölgelerde maddi hasar meydana geldiğini ifade etti.
 

Gazze Şeridi sınırlarında görevli işgal askerleri neredeyse günlük olarak sınıra yakın tarım arazilerinde çalışan çiftçilere, çobanlara ve avcılara ateş açıyor ve göz yaşartıcı bomba atıyor.
 

İşgal donanmasına ait hücumbotlar da Filistinli balıkçı teknelerini sürekli taciz ederek balıkçıları avlanmayı bırakıp sahile dönmeye zorluyor ve aileleri için bir lokma ekmek parası kazanmalarına engel oluyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar