FİLİSTİNLİ ESİR NASIR EBU HAMİD'İN SAĞLIK DURUMU KÖTÜLEŞİYOR

Filistin Esir Kulübü, işgal zindanlarında tutulan kanser hastası Nasır Ebu Hamid'in sağlığının son saatlerde iyice kötüleştiğini ve bedensel hareket gücünü artık tamamen kaybettiğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 62 Tarih: 21 Eylul 2022 05:06
FİLİSTİNLİ ESİR NASIR EBU HAMİD'İN SAĞLIK DURUMU KÖTÜLEŞİYOR

Filistin Esir Kulübü bugün (20 Eylül Salı) akşama doğru yaptığı açıklamada, işgal yönetiminin zorlamalardan ve baskılardan sonra Nasır Ebu Hamid'in Nasr, Şerif ve İslam isimli kardeşlerinin kendisini cezaevinde ziyaret etmelerine izin verdiğini ve ziyaretin 45 dakika sürdüğünü, Muhammed isimli kardeşinin ise kendisiyle birlikte bulunduğunu belirtti. 

Ramallah ve El-Bire vilayetine bağlı El-Em'ari Mülteci Kampı ahalisinden olan Ebu Hamid'in sağlığı 2021 Ağustos'undan itibaren kötüleşmeye başlamış ve yapılan tespitlerde akciğer kanseri olduğu açıklanmıştı. 

2002 yılından beri yani yirmi yıldır esaret hayatı yaşayan Ebu Hamid'e 7 müebbet hapse ek olarak 50 yıl hapis cezası verilmiş durumda. 

Ebu Hamid'in kanser hastası olduğunun ortaya çıkmasından sonra sağlığının sürekli kötüleşmesine rağmen işgal yönetimi gereken ilgiyi göstermedi ve tedavisiyle yeterince ilgilenmedi. Bu yüzden hastalığı çok hızlı bir şekilde ilerledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar