ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN KORSAN İSRAİL'E UYARI

Kudüs'teki Yüksek İslami Heyet Başkanı ve Mescidi Aksa'nın hatiplerinden Şeyh İkrime Sabri, Kudüslü öğrencilerin velilerinin çocukları için inançlarına, dinlerine, adetlerine ve geleneklerine uygun eğitim programlarını kendilerinin seçme hakları olduğunu, bunu hem semavi şeriatların hem de uluslararası yasaların teyit ettiğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 111 Tarih: 19 Eylul 2022 05:57
ŞEYH İKRİME SABRİ'DEN KORSAN İSRAİL'E UYARI

İkrime Sabri, Kudüs'te işgal rejiminin kendi eğitim programını dayatmasına karşı bugün başlatılan boykot münasebetiyle bir radyoya yaptığı konuşmada boykotun öğrencilerin ve velilerinin İsrail işgal rejiminin dayattığı programı reddetme ve kendi programlarını sürdürme konusunda seslerini duyurmak için başvurduğu yöntem olduğunu dile getirdi. 

Sabri açıklamasında Filistin'deki ve Arap dünyasındaki basın yayın organlarından da Kudüs'teki öğrencilerin ve velilerinin bu konuda sürdürdükleri mücadeleye destek vermelerini istedi. 

Bugün sabah Kudüslü öğrenciler işgal rejiminin kendi eğitim programını dayatmasını protesto amacıyla bir boykot başlattı.

Filistinli çocukların devam ettiği okullarda okutulan kitaplarda İsrail ve ordusu aleyhine propaganda yapıldığı iddiasıyla İsrail işgal rejimi müfredatın değiştirilmesi ve İsrail'in verdiği kitapların okutulması amacıyla baskı yaptı. Bu konudaki dayatmaları kabul etmeyen özel okullara kapatma tehdidinde bulunuldu. İşgal rejiminin dayattığı müfredat programı ise Filistinlilerin hem davalarına hem de değerlerine aykırı çarpıtılmış iddiaları ve siyonist işgali meşrulaştırma, Filistinlileri kendi gerçeklerinden uzaklaştırma amaçlı saçmalıkları içeriyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar