KUDÜS OKULLARINDA BUGÜN BOYKOT VAR

 

Görüntülenme: 452 Tarih: 19 Eylul 2022 05:16
KUDÜS OKULLARINDA BUGÜN BOYKOT VAR

İsrail işgal rejiminin Kudüs'te, Filistinlilerin çocuklarının devam ettiği okulların müfredatına işgal rejimi tarafından müdahale edilmesi, işgal rejimi tarafından dayatılan ve Filistin gerçeklerine aykırı, tamamen siyonistlerin çarpıtılmış iddialarını içeren kitaplarının okutulması için baskı yapılması sebebiyle Kudüs okullarında bugün (19 Eylül Pazartesi) sabah geniş çaplı boykot başlatıldı. 

Boykot çerçevesinde, öğrencilerin vakıf okulları, özel okullar ve belediye okulları dahil bütün okulları boykot etmesi ve derslere girmemeleri istendi. 

İsrail işgal rejimi Filistinli çocukların devam ettiği okullarda okutulan kitaplarda İsrail ve ordusu aleyhine propaganda yapıldığı iddiasıyla müfredatın değiştirilmesi ve İsrail'in verdiği kitapların okutulması amacıyla baskı yapıldı. Bu konudaki dayatmaları kabul etmeyen özel okullara kapatma tehdidinde bulunuldu. İşgal rejiminin dayattığı müfredat programı ise Filistinlilerin hem davalarına hem de değerlerine aykırı çarpıtılmış iddiaları ve siyonist işgali meşrulaştırma, Filistinlileri kendi gerçeklerinden uzaklaştırma amaçlı saçmalıkları içeriyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar