BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

İşgal güçlerinin bu sabah (18 Eylül Pazar) erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. 

Görüntülenme: 247 Tarih: 18 Eylul 2022 13:38
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah ve El-Biyre vilayetindeki Satıh Merhaba Mahallesi’ne baskın düzenleyerek eski esir Cuma Et-Tayih’i gözaltına aldığını söyledi.
 

İşgal güçleri bu sabah ayrıca vilayetin kuzeyindeki El-Celzun Kampı sakinlerinden eski esir Abdurrahman Hüseyin El-Celis’i de gözaltına aldı.
 

İşgal güçleri Cenin’de Muhammed Es-Sa’di adlı Filistinliyi gözaltına alırken kentin kuzeyindeki Es-Seyletu’l-Harisiyye beldesinde de Filistinlilere ait bir araca el koydu.
 

İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki Et-Tur beldesine baskın düzenleyerek Amr Ebu’l-Heva ve Ferid Ebu’l-Heva’yı gözaltına aldığı, bu sabah erken saatlerde ayrıca Tulkerem’e bağlı Alar ve Sayda beldeleriyle Nablus’un güneyindeki Cemain beldesine baskın düzenlediği kaydedildi.
 

İşgal güçlerinin Beytlahim’in batısındaki Husan köyüne bu sabah düzenlediği baskın sırasında işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ve Filistinli bir gencin gerçek mermiyle yaralandığı belirtildi.
 

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin gençlerin üzerine ateş açtığını ve bacağından yaralanan bir gencin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.
 

İşgal güçleri geçtiğimiz Ağustos ayında Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde 39’u çocuk ve 16’sı kadın olmak üzere 475 kişiyi gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar