FAS FİLİSTİN'E DESTEK CEPHESİ'NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Fas Filistin’e Destek Cephesi Koordinatörü Cemal El-Asri, Faslıların Filistin davasını milli davalarından biri olarak gördüklerini ve işgal rejimini bölgenin doğal bir parçası olarak kabul etmeyeceklerini söyledi. 

Görüntülenme: 112 Tarih: 18 Eylul 2022 04:42
FAS FİLİSTİN'E DESTEK CEPHESİ'NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

El-Asri, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda, Şubat 2021’de kurulan cephenin iki temel konu üzerinde çalıştığını, birincisinin her türlü yolla Filistin’i desteklemek ve ikincisinin de işgal rejimiyle normalleşmeyi iptal etmek olduğunu bildirdi.
 

Filistin’e Destek Cephesi olarak iki yönde faaliyet yürüttüklerini ifade eden El-Asri, birincisinde sendikalar, insan hakları örgütleri ve siyasi partilerle diyalog kurduklarını ve ikincisinde ise çeşitli etkinlikler düzenlediklerini açıkladı.
 

Cephenin henüz iki yaşına girmediğine dikkat çeken El-Asri, Filistin’e destek günleri düzenlediklerini ve söz konusu etkinliğin beş gün sürdüğünü belirtti.
 

İşgal rejimi ve Fas arasındaki ilişkilerin normalleşmesini tsunami olarak nitelendiren El-Asri, normalleşmenin tüm resmi kurumları sardığını ve Faslıların hep birlikte bu tsunamiye direnmeye çalıştıklarını söyledi.
 

El-Asri, “İşgal rejimiyle normalleşme sadece hükümetler arasında. Allah’a hamdolsun, pratikte bir etkisi yok” diyerek, işgalcilerle normalleşmeden elde edilebilecek bir yarar olmadığını, işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirenlerin sonunda pişman olacaklarını kaydetti.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar