HAMAS LİDERİ HENİYYE RUSYA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Hamas heyetinin Rusya ziyaretinin tamamen siyasi olduğunu ve Batılı bazı çevrelerin kendilerini ziyaretten vazgeçirmeye çalıştığını söyledi. 

Görüntülenme: 69 Tarih: 16 Eylul 2022 04:00
HAMAS LİDERİ HENİYYE RUSYA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov aracılığıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e özel bir mesaj ilettiğini ve daha sonra takibi yapılacak konulardan bahsettiğini bildiren Heniyye, Moskova’nın Filistin davasıyla ilgili önemli roller oynayabileceğini ifade etti.
 

İran’ın Hamas’a verdiği destekten her platformda bahsetmekten çekinmediklerini dile getiren Heniyye, Suudi Arabistan’la ilişkilerini geliştirmek istediklerini ve Ürdün’ün Hamas’a siyasi kapısını açmasını ümit ettiklerini kaydetti.
 

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın 4 İsrail askerini Gazze Şeridi’nde esir tuttuğuna değinen Heniyye, “El-Kassam Tugayları’nın elinde 4 Siyonist var. 2’si hayatta, İsrail diğer 2’sinin hayatta olmadığını söylüyor. Biz de ‘Onlar direnişin kara kutusunda’ diyoruz” şeklinde konuştu.
 

Heniyye, gerçek anlamda esir takası görüşmeleri başladığında İsrail’in herkesten önce akıbetlerini öğreneceğini söyledi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar