SİYONİST REJİM DONANMASI GAZZELİ 4 BALIKÇIYI ESİR ALDI

Siyonist işgal rejiminin deniz güçlerine ait askeri botların dün gece Gazze açıklarında, Filistinli balıkçılara saldırdığı, dört balıkçıyı esir aldığı, iki balıkçı teknesine el koyduğu, saldırıya maruz kalan üçüncü bir teknenin durumunun ise henüz belirlenemediği bildirildi.  

Görüntülenme: 182 Tarih: 13 Eylul 2022 04:48
SİYONİST REJİM DONANMASI GAZZELİ 4 BALIKÇIYI ESİR ALDI

Filistin'deki balıkçıların haklarıyla ilgilenen aktivist Zekeriya Bekr, bugün (13 Eylül Salı) Quds Press Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada işgalci botlarının gece saatlerinde üç balıkçı teknesini sıkıştırdığını, bugün öğle saatlerinde alınan son bilgilere göre teknelerden ikisinin botlardaki işgalci askerler tarafından gasp edildiğinin, Beyan Hamis Bekr, Rami İzzat Bekr, Mahmud Yahya Bekr ve Mahmud Nahid Bekr isimli dört balıkçının da rehin alındığının anlaşıldığını, üçüncü teknenin durumunun ise henüz tespit edilemediğini söyledi. 

Gazze Şeridi ahalisinin %10'u balıkçılıkla geçiniyor ve balıkçılık mesleği onların gıda ihtiyacının karşılanmasında önemli bir açığı kapatıyor. Ancak bölgeyi 15 yıldan fazla süredir abluka altında tutan siyonist işgal güçleri sık sık denizde balıkçı teknelerini sıkıştırıyor, üzerlerine yoğun bir şekilde ateş ediyorlar. Bazen bu tekneleri kıyıya yanaşmaya zorlarken bazen de balıkçıları rehin alıyor, teknelerine ve avladıkları balıklara da el koyuyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar