KEMAL EL HATİB'DEN ÖNEMLİ UYARI

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesindeki İslami Hareket'in başkan yardımcısı Kemal El-Hatib Filistin halkının bütün kesimlerine uyanık olmaları ve gözlerini Mescidi Aksa'ya dikmeleri çağrısında bulundu.  

Görüntülenme: 984 Tarih: 07 Eylul 2022 14:56
KEMAL EL HATİB'DEN ÖNEMLİ UYARI

Kemal El-Hatib bugün (7 Eylül Çarşamba) Mescidi Aksa'nın içinden yaptığı çağrıda Mescidi Aksa'nın sürekli izlenmesi, büyük küçük herkesin bu mabede yönelen tehlikeler karşısında çok dikkatli olması gerektiğini hatırlattı. 

El-Hatib, bu sıralarda haham kıyafetleriyle ve şofar (boynuz) üfleyerek Mescidi Aksa'ya baskınlar yapılmasının İslam'ın bir kutsal mekanına yönelik açık suç işlenmesi anlamına geleceğini vurguladı. 

El-Hatib, Mescidi Aksa'nın asla Siyon Mabedi olmayacağını, çünkü buranın geçmişte olduğu gibi bugün de Müslümanların olduğunu ve gelecekte de Müslümanların olacağını ifade etti. 

El-Hatib siyonist işgal yönetiminin burada aşırılığa gittiğini, üstünlük tasladığını belirtirken Müslümanlar dışında kimsenin Mescidi Aksa'da ibadet hakkının olmadığını hatırlattı. 

El-Hatib, işgal yönetiminin planlarını yeniden gözden geçirmesi ve Mescidi Aksa'nın Müslümanlar nazarındaki değerini idrak etmesi gerektiğini, çünkü şu an yapmakta olduklarının çok büyük bir hata olduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar