İSLAMİ CİHAD'DAN İRAN'A TEŞEKKÜR

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, bu hareketin, İsrail rejiminin işgal altındaki Filistin topraklarındaki politikalarına ve eylemlerine karşı Gazze’deki direnişinin devam edeceğini vurguladı. 

Görüntülenme: 107 Tarih: 26 Ağustos 2022 04:34
İSLAMİ CİHAD'DAN İRAN'A TEŞEKKÜR

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahle, "Meydanların Birliği, Kudüs'e Giden Yol" konferansında video konferans yoluyla yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Filistin direnişi davasından ve pazarlıklarından vazgeçmeyecek ve her durumda ilişkileri normalleştirmeye yönelik kirli politika karşısında direnmeye devam edecektir.

 

Dünyanın birçok hükümeti ölülerimize ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ve Batı Şeria'ya yönelik saldırı ve saygısızlığına gözlerini yumuyor.

İşgalci Kudüs rejimi, Batı Şeria'yı Filistinlilere karşı cinayet ve terörle uğraşan yerleşimciler için büyük bir yerleşim yeri haline getirdi.

Ne yazık ki bazı Araplar bizden yüz çeviriyorlar ve Filistin'in ve Siyonist düşmana teslim olmaya ve diz çökmeye razı olmayan bir milletin adını duymak istemiyorlar.

Filistin'in ve Filistin milletinin adı her geçen gün daha da büyüyecektir. Arap dünyasında bizi hedef almak isteyen herkes hesaplarını yeniden gözden geçirmelidir.’

Ziyad en-Nahle, el-Aksa Tugaylarına hitaben şunları söyledi: ‘Şehitlerin kanının intikamını almak omuzlarımızda büyük bir sorumluluktur ve sorumluluklarımız her geçen gün artmaktadır. Sözünüze sadık olun ve zafere ulaşıncaya kadar sarsılmadan yolunuza devam edin.

Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki Meydanların Birliği Savaşı sırasında cihadın ve direnişin yolu açıkça gösterildi. Filistin ulusunun tüm dünya ulusları üzerinde egemenliği vardır, çünkü biz dünyadaki istikbara ve adaletsizliğe karşı savaşıyoruz ve İsrail bu adaletsizliğin zirvesidir.

Siyonist düşman birliğimizi yok etmeye çalışıyordu ama bu savaş, direnişin tüm savaş alanlarındaki birliğini doğruladı.

Ortak Operasyon Odası hala ulusal bir ihtiyaçtır ve güçlendirilmesi gerekmektedir. Direniş güçleri, sahip oldukları tüm unvan ve isimlerle Siyonist düşmana karşı birleşmiş durumdadır ve her biri bu doğrultuda adım atmaktadır.’

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri, konuşmasının sonunda bu harekete ve Filistin direnişine destek veren herkese teşekkür etti ve şunları söyledi: ‘İran İslam Cumhuriyeti'ne özel desteği için teşekkür ediyorum.’

Ziyad en-Nahle ayrıca Suriye’ye, Lübnan’a ve Seyid Hasan Nasrallah'a ve Mısır ve Katar'a ateşkes konusundaki son arabuluculukları için teşekkür etti.

Saraya el-Kudüs Sözcüsü: Meydanların birleştirilmesi direniş tarihinde önemli bir kilometre taşıdır

Kudüs Tugaylarının (Saraya el-Kudüs) askeri sözcüsü Ebu Hamza da bu konferansta şehit Teysir el-Cabiri ve bu hareketin komutanlarından şehit Halid Mansur’un öldürülmesini açık bir suç olarak nitelendirdi ve bunun, işgalcilerin kurnazlığını ve direniş liderlerine suikast düzenlemedeki başarısız stratejilerini gösterdiğini belirtti.

Ebu Hamza, Meydanların Birliği Savaşı'nı Filistin halkının mücadele ve direniş hayatında ve tarihinde belirleyici kilometre taşlarından biri olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: ‘Füze ve roketlerimizle 58 işgal edilmiş şehri bir dakikada hedef aldık.’

 

Rast Haber

Yorumlar