MALATYA'DA DÜZENLENEN BASIN AÇIKLAMASINDA NATO'DAN ÇIKILMASI TALEP EDİLDİ VE MESCİD-İ AKSA'YA YÖNELİK SİYONİST SALDIRILAR KINANDI (FOTO-VİDEO)

 

Görüntülenme: 1525 Tarih: 01 Temmuz 2022 15:03
MALATYA'DA DÜZENLENEN BASIN AÇIKLAMASINDA NATO'DAN ÇIKILMASI TALEP EDİLDİ VE MESCİD-İ AKSA'YA YÖNELİK SİYONİST SALDIRILAR KINANDI (FOTO-VİDEO)

Malatya'da Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından düzenlenen basın açıklamasında Nato'dan çıkılması ve üslerin kapatılması talep edildi ve siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yıkmaya yönelik saldırıları lanetlendi. Ayrıca AK Parti hükümetinin terörist İsrail ile anlaşma yapması sert bir şekilde eleştirildi. 
'Katil ABD/NATO Türkiye'den Defol' pankartının açıldığı eylemde, katılımcılar tarafından ' NATO'ya Karşı Hepimiz Ömer Halisdemiriz', 'Katil ABD Türkiye'den Defol', 'Kahrolsun Nato Kahrolsun Amerika', 'Kahrolsun Fetö Kahrolsun Nato', 'İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti', 'Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın', 'Kahrolsun NATO Kahrolsun Amerika', 'Avrupa Değil İslam Birliği', 'Direniş Cephesi Onurumuzdur', 'Kürecik İncirlik Kapatılsın', 'Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi', 'Yaşasın Küresel İntifada', 'Filistin Emanet Anlaşma İhanet', 'Filistin'e İhanet Affedilemez', 'Müslüman Uyuma İlk Kıblene Sahip Çık', 'Mescid-i Aksa Onurumuzdur', 'İsrail'le Anlaşma Büyük Vebaldir', 'Direne Direne Özgür Kudüs'e' sloganları atıldı.
Basın açıklamasını Mavi Marmara Gazisi Mehmet Tunç okudu. 
Okunan basın açıklamasının tam metin şu şekildedir:
Bismillahirrahmanirrahim.
Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız! Cumamız ve şimdiden Kurban Bayramımız mübarek olsun.  
15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümüne yaklaştığımız bu günlerde, FETÖ’cüler tarafından acımasızca şehit edilen vatandaşlarımızı rahmetle anarken bu hain darbe girişiminin faili FETÖ’yü ve planlayıcısı ABD/NATO’yu şiddetle lanetliyoruz. 
Bu kanlı darbe girişimine karşı canıyla ve malıyla şanlı bir direniş ortaya koyan aziz milletimizi de selamlıyoruz.
Dini bir cemaat görünümünde devletin ve milletin içine sızmış sapık FETÖ terör örgütü eliyle yapılan bu darbe hiç şüphesiz en çok aziz dinimiz İslam’a zarar vermeyi hedeflemiştir. 40 yıldan fazla bir zamandır sapkın din anlayışını ılımlı yani AMERİKANCI İSLAM anlayışı üzerine kuran bu sapkın örgüt ve onun sözde hocası bu hain darbe girişimiyle Müslümanlara ve İslam’a çok büyük zarar vermiştir.
Sözde hizmet adı altında milli ve manevi değerlerimizi istismar ederek gittikleri her ülkede Büyük Şeytan ABD tarafından desteklenen FETÖ; gençlere, emperyalizme yani NATO’ya ve Siyonizm’e boyun eğme fikrini aşılamıştır. Bu örgüt içerisinde bulunan gençler, kendileri gibi düşünmeyen Müslümanlara ve İslam ülkelerine düşman olarak yetiştirilmiştir. Bu proje, Siyonist-Emperyalist odakların teslimiyetçi ve rantçı ‘Amerikan İslam’ı’ projesidir. Bu anlayış, ABD ve Siyonist İsrail ile birlikte Müslüman ülkeler ve halklar üzerinde askeri operasyonlar düzenlemeyi meşru gören sapkın bir din anlayışıdır. Bu yüzden FETÖ gibi din kisvesine bürünmüş yapıları halkımızın yakından tanıması büyük önem arz etmektedir. Kendi meşum hedeflerine ulaşmak için soru çalan, torpil yapan, başkalarının hakkını gasp eden, iftira atan, şantaj yapan bu terör yapısının mensuplarının darbeye kalkışması ve darbeye direnen masum halkın üzerine ateş açması; işte o zehirli düşüncelerinin bir tezahürüdür.
Bu arada hain darbe girişimini fırsat bilen bazı karanlık çevreler yeni bir toplum mühendisliği projesi tasarlamıştır. Bu sinsi projeye göre; hiçbir toplumsal ve siyasal talebi olmayan, emri bil maruf nehyi ani’l münker yapmayan, bu bozuk düzenin İslam dışı uygulamalarına itiraz etmeyen yeni bir Müslüman kimliği oluşturulmak istenmiştir. Yani milletimiz FETÖ’nün sapkın din anlayışından kaçarken yeni bir tuzağa çekilmiştir. Halbuki İslam; faize, Siyonizm’e, emperyalizme, her türlü fesada, sapkınlığa, haksızlıklara fert ve toplum olarak karşı çıkılmasını istemektedir. Milletimizin önündeki en gerçekçi tek seçenek Batı sömürgeciliğine, emperyalizme, Siyonizm’e, faiz düzenine başkaldıran sahih Kur’an-ı Kerim, Ehli Beyt ve Sünneti Seniyye anlayışından beslenen Öz Muhammedi İslam yani İnkılapçı İslam anlayışıdır.
Diğer taraftan biz çok iyi biliyoruz ki FETÖ bir kukladır. Bu kanlı darbe girişimin arkasında ABD, NATO, İsrail yani Siyonizm ve onlara uşaklık eden Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkeler vardır. Adana’daki İncirlik başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Malatya, Diyarbakır, Kayseri ve İzmir’deki NATO üsleri darbe girişimine tam destek vermiştir. TSK’ya sızmış ve ruhlarını ve bedenlerini ABD’ye satmış binlerce örgüt üyesi milletimizin üzerine ölüm yağdırmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde adı geçen isimlerin ABD tarafından himaye ediliyor oluşu ve iade edilmeyişleri de kamuoyunun malumudur. Tüm bu gerçekler 15 Temmuz kalkışmasının da tıpkı 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri gibi NATO/ABD kaynaklı olduğunu göstermektedir.
İşte bu yüzden Türkiye’nin hiç vakit kaybetmeden ABD ve NATO ile hesaplaşması, ABD ile stratejik ortaklık ve Avrupa Birliğine tam üyelik sevdasından vazgeçmesi gerekmektedir. Türkiye’nin, 54. Hükümetin başbakanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın kurduğu D-8’i geliştirerek D-60’ı kurmasından başka yolu yoktur.
Şimdi biz şu soruyoruz: İncirlik NATO üssünde bulunan ve Hiroşima’ya atılan atom bombalarından 4 kat daha güçlü olan 50 adet Termonükleer bombayı ABD hangi İslam ülkesine karşı kullanmak için bizim topraklarımızda tutmaktadır? 
Yine Çekiç Güç’ün terör örgütüne yaptığı yardımlar hafızalarımızda tazeliğini korurken Diyarbakır’da bulunan NATO hava üssündeki ABD askerleri kime hizmet etmektedir?
Şunu unutmayalım: ABD’nin ve NATO’nun olduğu yerde güvenlik ve emniyet olmaz.
ABD ve NATO’nun olduğu yerde terör, kargaşa, faili meçhul kalan siyasi cinayetler, kardeş kavgası, katliam, savaş ve sömürü olur.
Ülkemizdeki NATO/ABD üsleri milli güvenliğimizi tehdit etmektedir. Çünkü ülkemizi açık hedef haline getirmektedir.
Bundan dolayı Siyonist İsrail’e koruma sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü ve ABD’nin bölgemizdeki operasyonlarının yönetildiği İncirlik başta olmak üzere ülkemizdeki 28 NATO üssü bir an önce kapatılmalı, NATO’dan çıkma süreci başlatılmalı ve ABD ile stratejik ortaklığa son verilmelidir.
Türkiye, 15 Temmuz gecesi ABD’nin ve Batı’nın ipiyle kuyuya inilemeyeceğini görmüştür. 
Halkımızın görüşü de bu konuda nettir. Bir araştırma şirketinin anketine göre, Türkiye'nin yüzde 65.3'ü NATO'nun güvenilir olmadığını düşünmektedir.
Şirketin anketinde katılımcılara sorduğu 'NATO güvenilir mi?' sorusuna katılımcıların yüzde 26.4'ü 'evet' cevabını verirken katılımcıların yüzde 65.3'ü ise 'hayır' yanıtını vermiştir. 
Bu arada son NATO zirvesinde alınan kararla, büyük şeytan ABD’nin güdümündeki bu eli kanlı örgütün genişlemesi, başta Türkiye olmak üzere İslam Dünyası için çok tehlikeli bir gelişmedir. Bu karar, ileride ülkemizi Rusya ile daha çok karşı karşıya getirecek sinsi bir tuzaktır. Batılı ülkelerin Türkiye’ye verdikleri sözü hiçbir zaman tutmadıkları da tarihi bir gerçektir. Ayrıca NATO, bu zirvede alınan kararlar ile yeni bir dünya savaşı çıkarma hazırlığı içerisinde olduğunu da göstermiş oldu. NATO, Acil Müdahale Gücündeki asker sayısını 40 binden 300 bine çıkaracak. Bu gelişme, ırkçı siyonizmin ve emperyalizmin yeni kaos planının habercisidir. 
Aziz vatandaşlarımız ve kıymetli basın mensupları! 
Bilindiği üzere Irak meclisi geçen ay, ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesini suç sayan yasa tasarısını kabul etti. Kabul edilen yasa ile siyonist İsrail rejimi ile her ne ad altında olursa olsun siyasi, ekonomik, bilimsel, teknik, kültürel veya güvenlik alanında işbirliği yapmak suç sayılıyor. Bu karara imza atan Irak parlamentosunu ve halkını tebrik ediyoruz. 
Biz, hem Türkiye’mizdeki iktidardan hem de tüm Arap ve İslam ülkelerinden Irak parlamentosunun bu kararını örnek almalarını istiyoruz. Müslüman halkların talebi ve beklentisi bu yönde iken maalesef hem Ak Parti iktidarı ve hem de ABD’ye uşaklık eden Arap krallıkları katil İsrail ile anlaşma üzerine anlaşma yapma gafleti ve hatta ihaneti içerisindedir. Daha geçen hafta ülkemize davet edilen terörist Yair Lapid’e, dışişleri bakanımız tarafından ilişkilerin büyükelçilik düzeyine çıkartılması için girişimlerin başlatılacağı sözü verilmiştir. Ayrıca işgalci İsrail’in Filistin ve Lübnan’a ait Akdeniz’deki gaz sahalarından çaldığı doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya satma girişimine hükümetin ortak olma sevdası milletimizi derinden yaralamaktadır. Herkes şunu çok iyi bilsin ki, Siyonist rejim ile yapılan her anlaşma ve hatta Arap krallıklarının Direniş Cephesi’ne karşı Ortadoğu Askeri İşbirliği Teşkilatı adında bir ARAP NATO’SU kurma planı Mescid-i Aksa’nın altına konulan birer dinamittir. Korsan İsrail bu yolla Yüzyılın Anlaşmasını yeniden diriltmek ve Filistin Davasını tasfiye etmek istemektedir. Terörist İsrail, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı Müslüman ülkelerden bulduğu yüz ile yani onların eliyle yıkma planı yapmaktadır. İşgalci İsrail Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e tamamen el koymak istemektedir. Kudüslü kardeşlerimiz bu şom plana karşı yılmadan mücadele ederken İslam ülkelerinin Siyonist İsrail ile normalleşme ihaneti affedilemez. 
Basın açıklamamızı şu dua ile bitiriyoruz:
Ya Rabbi! Bizi ve tüm İslam alemini Büyük Şeytan ABD’nin, Siyonist İsrail’in, NATO’nun, ırkçı emperyalizmin ve onların vicdansız kuklalarının şerrinden koru ve bizlere Öz Muhammedi İslam’ı anlama ve yaşama şuuru ver. Amin.
5 Ağustos Cuma günü yeniden bu meydanda buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olunuz. 
KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ

Yorumlar