KORSAN İSRAİL BAZI ARAP ÜLKELERİNE RADAR KURACAK

Irkçı İsrail rejiminin bölgedeki Arap ülkelerine insansız uçaklara karşı radar sistemleri yerleştirmek için girişim başlattığı bildirildi. 

Görüntülenme: 112 Tarih: 30 Haziran 2022 17:20
KORSAN İSRAİL BAZI ARAP ÜLKELERİNE RADAR KURACAK

İsrail’in i24 kanalının Arapça sitesinde yer alan habere göre ırkçı İsrail rejimi Suudi Arabistan ve Katar’dan askeri yetkililerle İran’ın oluşturduğu tehditler hakkında gizli görüşmelerde bulundu.

Haberde, N12 kanalının dün ırkçı İsrail rejiminin İran füzelerini ve insansız uçaklarını izlemek için Birleşik Arap Emirlikleri’ne radar sistemleri yerleştirdiğini bildirdiği hatırlatıldı.

Amerika’nın bölgedeki Arap müttefikleriyle İran’a karşı kurmaya çalıştığı ve Ortadoğu NATO’su diye adlandırılan bölgesel ittifak girişimlerine de değinilen haberde İsrail rejiminin Birleşik Arap Emirlikleri’ne yerleştirdiği radarların Ortadoğu NATO’su diye adlandırılan bölgesel savunma ağının bir parçası olduğu bildirildi.

Jerusalem Post gazetesi de ırkçı İsrail rejiminin Suudi Arabistan ve Katar’dan askeri yetkililerle İran konusunda gizli görüşmeler yaptığını bildirdi.

Habere göre ekonomi gazetesi ‘Globes’ da İsrail kaynaklarından alıntı yaparak, Fas ve Körfez ülkelerinin ırkçı İsrail rejiminden silah satın almak için talepte bulunduğunu doğruladı.

Fars Körfezi’ne kıyısı olan Arap ülkelerinin Demir Kubbe sistemi, ‘Green Pine’ radarı ve ‘Arrow’ füzesavar sistemini satın almak istediğinin belirtildiği haberde bu taleplerin daha önce de başka kanallar aracılığıyla iletildiği bildirildi.

YDH

Yorumlar