HAMAS'TAN NABLUS DİRENİŞİNE TEBRİK

 

Görüntülenme: 140 Tarih: 30 Haziran 2022 18:03
HAMAS'TAN NABLUS DİRENİŞİNE TEBRİK

Dün (29 Haziran Çarşamba) gece Nablus'un doğusunda, yerleşimcilerin Yusuf'un Kabri bölgesine düzenledikleri baskını güvenceye almak amacıyla bölgeye yığın yapan işgal askerlerine karşı silahla mücadele eden ve bir işgalci komutanla iki yerleşimciyi yaralayan direnişçileri tebrik eden Hamas, işgal rejiminin direniş silahının her yerde karşısına çıkabileceğini bilmesi gerektiğini hatırlattı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında Batı Şeria'da direnişin silahının yükselişte olduğunu belirterek, onur ve özgürlük yolunda büyük fedakarlıklarda bulunan Filistin halkının intifadasının da süreceğini vurguladı. 

Hamas, işgal rejiminin Filistin direnişinin her yerde karşısına çıkabileceğini sürekli aklında tutması gerektiğini hatırlatarak Cenin'de, Nablus'ta ve zulme başkaldıran Batı Şeria'nın her tarafında mücahitlerin ellerini tutmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Dün gece, yahudi yerleşimcilerin Yusuf'un Kabri isimli türbeye baskın düzenleyerek orada talmudi ayinler yapmalarına imkan sağlamak amacıyla İsrail işgal güçleri, aralarında bir askeri buldozerin de bulunduğu 30 araçla bölgeye baskın düzenledi. 

İşgal güçleri Yusuf'un Kabri çevresine yayıldı ve bazı keskin nişancılar da Amman Caddesi üzerindeki evlerin çatılarına konuşlandı. 

Gençlerin Yusuf'un Kabri'ne giden caddeleri lastik yakarak kapatmaları üzerine işgal güçlerinin de göz yaşartıcı gaz bombaları atmaları neticesinde çatışmalar çıktı. 

Aralarında 4 çocuğun da bulunduğu birçok kişi atılan gaz bombalarından dolayı nefes alma krizleri yaşadı ve tedavi için Rividya Hastanesi'ne kaldırıldılar. 

Çatışmada işgal güçlerinden bir komutanın ve yahudi yerleşimcilerden de iki kişinin yaralandığı duyuruldu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar