İŞGALCİ İSRAİL KUDÜS VE BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİLERE AİT BİRÇOK BİNAYI YIKTI

Siyonist işgal güçleri Kudüs'te ve Batı Şeria'da Filistinlilerin evlerini ve farklı amaçlarla kullandıkları binalarını yıkmaya devam ediyor.  

Görüntülenme: 137 Tarih: 30 Haziran 2022 17:03
İŞGALCİ İSRAİL KUDÜS VE BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİLERE AİT BİRÇOK BİNAYI YIKTI

İşgal güçlerinin bugün (29 Haziran Çarşamba) Kudüs'ün doğusundaki Anata kasabasının güneyinde 4'ü ev olarak kullanılan 7 binayı yıktığı haber verildi. 

Kudüs'teki haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre işgal güçleri Va'ru'l-Bik mıntıkasında Kirşan ailesine ait dört evle üç koyun ağılını tamamen yıktı. 

Haber kaynaklarında, yıkılan 4 evde Kirşan ailesinden 22 kişinin ikamet ettiği belirtildi. 

İşgal güçlerinin geçen haftaki çarşamba gününde de Anata kasabasının girişindeki kavşağın yakınında bazı ticari tesisleri ve karavanları yıktığı belirtildi. 

İşgal güçlerinin bugün Batı Şeria'nın Cenin şehrinin güneyindeki Anze köyünde de tarım faaliyetlerinde kullanılan iki depoyu yıktığı ve bir yol açtığı belirtildi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Heysem Kasım Berahime isimli bir vatandaşa ait iki depoyu içindekilerle birlikte yıktı. Sonra burada tarım arazilerinin üzerinde 500 m uzunluğunda bir yol açtılar. 

İşgal güçlerinin ayrıca Kalkilya'nın doğusundaki Azbetu't-Tabib ve Peygamber İlyas köylerinde bazı su depolarının yıkılacağına dair ihtarda bulunduğu haber verildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar