HASAN FADLULLAH SİYONİST REJİMİN TEHDİTLERİNE CEVAP VERDİ

Hizbullah’ın Lübnan Parlamentosundaki milletvekillerinden Hasan Fadlullah, ırkçı İsrail rejimi liderlerinin Lübnan’a yönelik tehditlerine cevap verdi. 

Görüntülenme: 133 Tarih: 28 Haziran 2022 17:12
HASAN FADLULLAH SİYONİST REJİMİN TEHDİTLERİNE CEVAP VERDİ

Lübnan’dan yayın yapan el-Menar televizyonunun haberine göre Hizbullah milletvekillerinden Hasan Fadlullah, Sultaniye beldesinde düzenlenen bir anma töreninde yaptığı konuşmada, ırkçı İsrail rejimi liderlerinin Lübnan’a yönelttikleri tehditlere cevap verdi.

Irkçı İsrail rejimi askeri liderleriyle siyasi yetkililerinin Lübnan’a yönelik son tehditlerinin Lübnan’ın petrol ve doğalgaz hakları konusunda bir korkutma girişimi olduğunu belirten Hasan Fadlullah, bu tür tehditlerin Direniş’in engellemesine rağmen İsrail rejiminin Lübnan’ın zenginlikleri üzerinde hevesleri olduğunu gösterdiğini söyledi.

Lübnan’ın zayıfladığı her zaman İşgalci İsrail rejiminin Lübnan’a yönelik mütecaviz politikalarına geri döndüğünü belirten Fadlullah, Direniş’in ülke çıkarlarını koruma konusunda her zaman hazırlıklı olduğunu vurguladı ve “Bu durum da Direniş’in Lübnan’ın tamamında bir ulusal birliğe ihtiyacının olduğunu gösteriyor” dedi.

Irkçı İsrail rejiminin tehditlerinin Lübnan’a herhangi bir zarar veremeyeceğini belirten Hizbullah milletvekili Hasan Fadlullah, “Bu rejim artık Lübnan halkını korkutabilecek konumda değil. Lübnan halkı ülkeyi savunma konusunda Direniş’e ve kendi kapasitesine güveniyor” dedi.

Irkçı İsrail rejiminin 1982’deki işgalini hatırlatan Hasan Fadlullah, Direniş’in ortaya çıkmasından ve yarattığı caydırıcılıktan dolayı, artık Siyonist rejimin mağlup bir varlık haline geldiğini söyledi.

Kudüs Haber Ajansı - KHA | kudushaber.com.tr

Yorumlar