HAMAS'TAN ALİ HASAN HARB İÇİN TAZİYE MESAJI

İslami Direniş Hareketi (Hamas), yahudi yerleşimcilerin çetelerinden bir teröristin Batı Şeria'nın Selfit bölgesinde dün (21 Haziran Salı) gece, kalbinden hançerleyerek şehit ettiği mühendis genç Ali Hasan Harb için taziye mesajı yayınladı.  

Görüntülenme: 71 Tarih: 23 Haziran 2022 20:35
HAMAS'TAN ALİ HASAN HARB İÇİN TAZİYE MESAJI

Hamas'ın Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında bu cinayetin Filistinlilerin topraklarına yerleştirilen yerleşimci terör çetelerinin Filistin halkına, onun kutsal mekanlarına ve mülklerine yönelik olarak sürdürdükleri vahşi ve iğrenç savaşın bir parçası olduğu dile getirildi. 

Hamas'ın açıklamasında yerleşimci terör çetelerinin bu tür cinayetleri işgal yönetiminin onları teşvik ve himaye etmesiyle gerçekleştirebildikleri dolayısıyla bu saldırılardan işgal yönetiminin sorumlu olduğu ve Filistin halkının, onların yenilgiye uğratılmış güçlerine ve öne sürdükleri cani terör çetelerine karşı sürekli takipte olacağını, işledikleri suçları cezasız bırakmayacağını vurguladı.  

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre Selfit'in İskaka mıntıkasında 27 yaşındaki Ali Hasan Harb isimli bir genç dün gece bir yahudi yerleşimci terörist tarafından doğrudan kalbine hançer saplanarak şehit edildi. Saldırıda çok ağır bir şekilde yaralanan genç acilen hastaneye kaldırıldı ama kısa bir süre sonra Sağlık Bakanlığı gencin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar