BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

Siyonist işgal güçleri bugün (22 Haziran Çarşamba) sabahın erken saatlerinde Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde ve Kudüs'te yine baskınlar gerçekleştirdi ve bazı kişileri gözaltına aldılar. 

Görüntülenme: 80 Tarih: 23 Haziran 2022 20:30
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE BASKIN FURYASI

İşgal güçleri Cenin'de Meyselun beldesinden Leys ve Raid Faid Nu'ayrat isimli kardeşleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar. 

Kabatiya kasabası ahalisinden Mahmud Es-Sahv Zekarine isimli genci de 1948'de işgal edilmiş bölgede bulunduğu sırada gözaltına aldıkları haber verildi. 

İşgal güçlerinin Merke köyüne baskın düzenleyerek özgürleştirilmiş eski esirlerden Semir Musa'nın evine girdikleri ve kendisini ifade vermeye çağırdıkları bildirildi. 

İşgal güçlerinin Cenin'in güneyindeki köylerde ve kasabalarda yoğun bir şekilde yayıldıkları ifade edildi. 

İşgal güçlerinin Nablus'ta da özgürleştirilmiş eski kadın esirlerden Lina Ebu Gulemi'yi eşiyle birlikte kaldığı eve baskın düzenleyerek, evde eşyalara büyük miktarda zarar verecek şekilde arama yaptıktan sonra gözaltına aldıkları bildirildi. 

Tulkerem'de ise Fuad İbrahim Ramdin isimli bir vatandaşı, Kefer Abuş köyündeki evine baskın düzenleyip geniş çaplı arama yaptıktan sonra gözaltına aldılar. 

İşgal güçleri Kudüs'te de Haşim Ziyab isimli genci evine baskın düzenleyip sıkıca arama yaptıktan sonra gözaltına aldılar.  

İşgal güçleri rutin hale getirdikleri ve genellikle gece yarısından sonra ve şafak sökmeden önce gerçekleştirdikleri baskınlarda evlerin mahremiyetlerini ihlal ediyor, insanları uygun olmadıkları bir halde yataklarından kaldırıyor, geniş çaplı aramalar yapıyor, özel eşyalarını karıştırıyor, ev eşyalarına büyük zarar veriyor, buldukları zaman kıymetli eşyalarını ve paralarını çalıyor, silahlarıyla dehşet saçarak çocukları korkutuyor ve bazılarını da gözaltına alıyorlar. Bu baskınlar yüzünden işgal altındaki Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesinde yaşayan Filistinliler hiçbir zaman güven ve huzur içinde yatamıyor. Çünkü her an bir işgalci ekibin baskın düzenlemesi ihtimali var. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar