HAMAS HEYETİ LÜBNAN'DA

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti dün (21 Haziran Salı) Lübnan ziyaretini başlattı.  

Görüntülenme: 62 Tarih: 23 Haziran 2022 19:58
HAMAS HEYETİ LÜBNAN'DA

Ziyaretin başlamasıyla birlikte Hamas tarafından yapılan basın açıklamasında ziyaret programında ülkenin ileri gelenleriyle muhtelif görüşmelerin ve ziyaretlerin yer aldığı belirtilmişti. 

Açıklamada ziyaretin amacının Filistin ve Lübnan halkları arasındaki kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi ve Lübnan'daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinli toplulukların durumları hakkında bilgiler edinilmesi olduğu dile getirilmişti.

Heniyye'nin ayrıca İslami Ulusal Kongre'nin 31. Dönem Toplantısı'nda bir konuşma yapacağı duyuruldu. 

Hamas'ın Lübnan temsilcisi Ali Bereke ziyaret programı hakkında verdiği bilgide Hamas heyetinin Lübnan'ın üç lideriyle (Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan), Hizbullah liderleriyle ve Lübnan'daki muhtelif siyasi partilerin ileri gelenleriyle görüşme yapacağını ifade etti. Bereke ziyaret programında Filistin direniş hareketlerinin Lübnan'daki temsilcileriyle bir araya gelinmesi ve bu ülkedeki Filistinli topluluklarla buluşmalar gerçekleştirilmesinin de yer aldığını söyledi.

Heniyye Lübnan'a bundan önce son olarak Kudüs Kılıcı Harekatı sonrasında ziyaret düzenlemişti. 

Enformasyon Merkezi

Yorumlar