FİLİSTİN DİRENİŞ GRUPLARI İRAN VE HİZBULLAH YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Filistin direniş örgütleri ve Hizbullah’ın, İsrail'e karşı ortak askeri harekat üzerinde düşündüğü bildirildi. Filistinli Direniş örgütlerinin, İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın üst düzey komutanlarıyla bu konuyu görüştüğü belirtildi. 

Görüntülenme: 89 Tarih: 22 Haziran 2022 19:14
FİLİSTİN DİRENİŞ GRUPLARI İRAN VE HİZBULLAH YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Filistinli direniş örgütlerinin, İsrail işgal rejimiyle gelecekteki bir askeri çatışmada Hizbullah ile işbirliğini tartıştığı bildirildi.

Filistin Samanews internet sitesinin dün bildirdiği habere göre, Filistinli direniş örgütleri İsrail ile askeri bir çatışmaya ilişkin senaryoları inceledi.

Haberde ayrıca, örgütlerin üst düzey liderlerinin, İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın üst düzey komutanlarıyla bu konuyu görüştüğü bildirildi.

Gazze'deki Filistinli örgütlenmelerin operasyon odası, geçtiğimiz günlerde Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın operasyon odaları ile istihbarat paylaşımına başladı.

Yine haberde, İslami direniş hareketi Hizbullah’ın, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya Siyonist saldırılarla askeri harekatın patlak verdiği bir senaryoda, Filistinli örgütlerin yanında çatışmada yer almaya hazır olduğunu açıkça belirttiği aktarıldı.

Kudüs Haber Ajansı - KHA

Yorumlar