KUDÜS TUGAYLARI GAZZE'DE TATBİKAT DÜZENLİYOR

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları'nın "Doğruların Kararlılığı (Azmu's-Sadıkin)" isimli askeri tatbikatı bugün (20 Haziran Pazartesi) Gazze'de başladı.  

Görüntülenme: 500 Tarih: 20 Haziran 2022 14:12
KUDÜS TUGAYLARI GAZZE'DE TATBİKAT DÜZENLİYOR

Kudüs Tugayları dün akşam yayınladığı videoda tatbikat alanı ve programı duyurulmuş, vatandaşlara da tatbikat süresince dikkate alınması gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapılmıştı. 

Yapılan açıklamada tatbikat münasebetiyle bugün deniz tarafına füze atışı denemeleri yapılacağı belirtilmişti. O yüzden füze atış denemeleri esnasında Gazze deniz sahasının kapalı olacağı bilgisi verilmişti. 

Kudüs Tugayları'nın sözcüsü Ebu Hamza tatbikat hakkında geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı açıklamada, tatbikatın işgal rejimiyle ileride herhangi bir savaşa girilmesi durumu için hazırlık niteliği taşıdığını dile getirmişti. 

Ebu Hamza açıklamasında, direnişin işgale karşı savaş konusunda hazırlık ve yeterlilik düzeyini artırma, vatanın işgalden kurtarılmasına ve yurtlarından çıkarılmış olanların yeniden dönüşüne kadar bu mücadelenin süreceği mesajı verme amaçlı olduğuna dikkat çekmişti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar