LÜBNAN'DA GASIP İSRAİL'E KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

Lübnan parlamentosundaki Direnişe Vefa bloğu, İsrail işgal rejiminin Kariş sahasındaki tartışmalı bölgeden gaz çıkarmak için Yunan yüzen platformunu kullanmasını kınayarak bunun bir saldırganlık eylemi olduğunu vurguladı. 

Görüntülenme: 72 Tarih: 18 Haziran 2022 19:38
LÜBNAN'DA GASIP İSRAİL'E KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

Lübnan parlamentosundaki Direnişe Vefa bloğu, Siyonist rejimin Yunan-İngiliz ortaklığında tartışmalı Kariş gaz sahasındaki faaliyetini kınadı. Bunu Lübnan’ın egemenliğine tecavüz olarak nitelendiren grup, tüm Lübnanlı partileri ortak duruş sergilemeye çağırdı.

Hizbullah’ın parlamentodaki kolu olarak bilinen Blok, Lübnan'ın, yönetim ve halk olarak, karada ve denizdeki doğal kaynaklarını korumakla ilgilendiğini belirtti. Lübnan halkının bu ulusal hedefe ulaşmak için birlik içinde olması, düşmanın ülkenin egemenliğine tecavüz etmesini önleyerek, ulusal haklarını zedelemeye yönelik her türlü girişimi reddetmesi gerektiğini vurguladı.

Direnişe Vefa Bloku, açıklamasında, Lübnan halkına, işgalci İsrail’e güçlü bir mesaj gönderecek ve onu korsanlıktan ve Lübnan deniz sınırlarına ve ulusal servetine saldırmaktan alıkoyacak kapsamlı ve egemen bir ulusal duruş çağrısında bulundu. Blok, parlamento seçimlerinin yapılmasını memnuniyetle karşılayarak, seçim sonuçlarının orantılılık yasasının uygunluğunu doğruladığını, yerel siyasette tek bir grubun hakimiyeti iddiasını çürüttüğünü de sözlerine ekledi.

Lübnan parlamentosuna da başta enflasyon olmak üzere sosyoekonomik krizlerle baş edebilmek için kabine oluşumunun hızlandırılması çağrısında bulundu.

Kudüs Haber Ajansı - KHA | kudushaber.com.tr

Yorumlar