İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN ÖNEMLİ BİLDİRİ

İslami Cihad Hareketi, İsrail işgal güçlerinin bugün şafak vaktinden önce Cenin'de bir araca tuzak kurmak suretiyle üç Filistinli genci şehit etmesi olayı hakkında yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin aşırılıklarına ve hak ihlallerine cevap ve vatanı gasp edicilerin kirinden temizlemek için mücahitlerin elindeki tek seçeneğin cihad olduğunu dile getirdi.  

Görüntülenme: 94 Tarih: 17 Haziran 2022 19:37
İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN ÖNEMLİ BİLDİRİ

İslami Cihad Hareketi bugün (17 Haziran Cuma) yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın bildirisinde, mücahitlerin siyonist işgal güçlerinin Cenin şehrinde gerçekleştirdikleri bu cinayetlerini karşılıksız bırakmayacaklarını, onların düşmanca tutumlarına sessiz kalmayacaklarını ve direnişin sürekli onları yakın takibe alacağını dile getirdi.

Siyonist işgal güçlerinin bu gece yarısından sonra Cenin'de bir araca tuzak kurarak gerçekleştirdikleri saldırıda 23 yaşındaki Yusuf Nasır Salah, 24 yaşındaki Bera Kemal Lahluh ve 24 yaşındaki Leys Salah Ebu Surur isimli gençler şehit olmuştu. Saldırının ardından çıkan çatışmalarda da işgal güçlerinin silahlı saldırıları sonucu 8 genç yaralandı. 

Şehitlerin cenazeleri bugün öğle namazından sonra Cenin'de düzenlenen ve büyük bir kalabalığın katıldığı törenle toprağa verildi. Cenaze töreninde yapılan açıklamalarda işgal güçlerinin bu saldırısının karşılıksız kalmaması, şehitlerin intikamının mutlaka alınması gerektiği vurgulandı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar