RUSYA'DAN İŞGALCİ İSRAİL'E UYARI

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Şam Havaalanı'na saldırı düzenleyen İsrail rejiminin büyükelçisini bakanlığa çağırdı. İsrail tarafından yapılan açıklama ise Rusya tarafından inandırıcı bulunmadı. 

Görüntülenme: 103 Tarih: 17 Haziran 2022 20:24
RUSYA'DAN İŞGALCİ İSRAİL'E UYARI

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Moskova büyükelçisini bakanlığa çağırarak, Şam Uluslararası Havalimanı'na yönelik son hava saldırılarıyla ilgili "ciddi endişelerini" dile getirdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov'un, İsrail'in Moskova büyükelçisi Alexander Ben Zvi ile görüşmesinin ardından dün açıklama yapıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "10 Haziran'da İsrail hava kuvvetlerinin Şam'ın sivil havaalanına saldırısıyla ilgili ciddi endişeler bir kez daha dile getirildi" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, saldırının piste, navigasyon ekipmanına ve binalara zarar verdiği ve uluslararası sivil hava trafiğini bozduğu belirtildi. Bakanlık, "Büyükelçiye, İsrail tarafından saldırıyla ilgili alınan gerekçenin inandırıcı olmadığı ve Moskova'nın ek açıklama beklediği söylendi" dedi.

Kudüs Haber Ajansı - KHA | kudushaber.com.tr

Yorumlar