KATİL İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

İşgal güçlerine ait deniz botlarının bugün (16 Haziran Perşembe) sabah Gazze açıklarında Filistinli balıkçıların teknelerini takibe alarak saldırdıkları ve üç balıkçıyı yaraladıkları haber verildi.  

Görüntülenme: 69 Tarih: 17 Haziran 2022 20:32
KATİL İSRAİL ASKERLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA SALDIRDI

Balıkçılar Sendikası yetkilisinin Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine verdiği bilgiye göre yaralanan balıkçılardan birinin durumunun ağır olduğu ifade edildi. 

Siyonist işgal rejimi Gazze Şeridi'ni 15 yıldan fazla süredir sıkı bir abluka altında tutuyor. Hemen her gün doğudan kara sınırından sıkıştırırken, zaman zaman silahlarla saldırırken ve bazen sınırı geçerek arazileri tahrip ederken, batı tarafından da balıkçılara saldırıyorlar.

Gazze Şeridi ahalisinin %10'u balıkçılıkla geçiniyor ve balıkçılık mesleği onların gıda ihtiyacının karşılanmasında önemli bir açığı kapatıyor. Ancak bölgeyi 15 yıldan fazla süredir abluka altında tutan siyonist işgal güçleri sık sık denizde balıkçı teknelerini sıkıştırıyor, üzerlerine yoğun bir şekilde ateş ediyorlar. Bazen bu tekneleri kıyıya yanaşmaya zorlarken bazen de balıkçıları rehin alıyor, teknelerine ve avladıkları balıklara da el koyuyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar