ŞEYH NAİM KASIM İMAM HUMEYNİ MEKTEBİNDE FİLİSTİN DAVASINI ELE ALDI

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı, İmam Humeyni'nin bölgedeki ve dünyadaki etkin kişiliğine vurgu yaparak, İmam Humeyni mektebinin fedakarlık ve cihada dayandığını ve bağımsızlığını cihatsız sürdürebilecek bir ülke bulunmadığını vurguladı. 

Görüntülenme: 100 Tarih: 15 Haziran 2022 20:26
ŞEYH NAİM KASIM İMAM HUMEYNİ MEKTEBİNDE FİLİSTİN DAVASINI ELE ALDI

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İslam İnkılabının dini açıdan önemine dikkat çekerek, İslam İnkılabının İran halkına ve diğer milletlere yaptığı hizmetlerin övgüye değer olduğunu söyledi.

İmam Humeyni'nin bölge ve dünyada etkin kişiliğine dikkat çeken Kasım, adalet kavramına değinerek, "Adalet çok önemli bir konudur ve adaletin uygulanmasının kolay bir iş olduğu söylenemez, zira adaletin uygulanmasında bazı aşamalar söz konusudur."diye kaydetti.

Hizbullah'ın genel sekreter yardımcısı, Hizbullah'ın Lübnan'da adaletle ilgili görevlerini yerine getirdiğinde, bazı meselelerin Hizbullah'ın kontrolü dışında olduğu için bundan diğer insanların sorumlu olduğunu söyledi.

Lübnan'daki siyasi duruma değinen Şeyh Kasım, direnişi silahsızlandırmak isteyenlerin Lübnan halkının onurunu yok etmek istediklerini sözlerine ekledi.

 İmam Humeyni'nin perspektifinden Filistin meselesine değinen Şeyh Kasım, Siyonist İsrail rejimine karşı direnişin Filistin ulusuyla sınırlı olmadığını ve bölgedeki diğer grupların Filistin direnişine yardım etmeye çalıştığını vurguladı.

parstoday

Yorumlar