İSLAMİ CİHAD DİRENİŞ GRUPLARININ LİDERLERİNİ TOPLANTIYA DAVET ETTİ

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin liderlerinden Hızır Habib, hareketlerinin Filistin direniş hareketlerini bu akşam (13 Haziran Pazartesi) Gazze'de düzenlenecek önemli bir toplantıya davet ettiğini açıkladı. Toplantıda ağırlıklı olarak işgal rejiminin Filistin halkına yönelik saldırılarının ve açlık grevindeki esirlerin durumlarının ele alınacağını ifade etti.  

Görüntülenme: 164 Tarih: 13 Haziran 2022 19:35
İSLAMİ CİHAD DİRENİŞ GRUPLARININ LİDERLERİNİ TOPLANTIYA DAVET ETTİ

Habib, Safa haber ajansına yaptığı açıklamada İslami ve Ulusal Güçler Takip Komitesi'nde temsil edilen tüm direniş hareketlerinin, bugün yerel saatle 17.00'de başlayacak ve İslami Cihad'ın ofisinde düzenlenecek toplantıya davet edildiğini söyledi. 

Toplantıda işgal rejiminin Kudüs'te ve Batı Şeria bölgesindeki Filistinlilere yönelik saldırılarının ve sağlık durumları tehlikeli derecede kötüleşen açlık grevindeki esirler meselesinin müzakere edileceği, bu konularda neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunulacağı belirtildi. 

El-Halil'in İzna kasabası ahalisinden olan, 40 yaşındaki Halil El-Avavide 103 günden beri kesintisiz bir şekilde açlık grevine devam ediyor. Kudüs'ün kuzeybatısındaki Dakku kasabasının ahalisinden olan 27 yaşındaki Raid Reyyan ise 68 günden beri kesintisiz bir şekilde açlık grevini sürdürüyor. Her ikisi de işgal rejiminin hiçbir gerekçeye ve yasal suçlamaya dayanmadan insanları esaret altında tutmasına imkan veren idari tutuklama uygulamasını protesto ediyor. Son dönemde ikisinin de sağlık durumlarının çok kötüleştiği haberleri veriliyor. 

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale dün yaptığı açıklamada Filistin'deki tüm İslami ve ulusal oluşumları işgal rejiminin ihlalleri ve saldırıları karşısında daha etkin bir tavır sergilemeye davet etmişti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar