SİYONİST REJİM ASKERLERİ ŞİRİN EBU AKİLE'NİN TABUTUNA SALDIRDI (VİDEO)

İsrail işgal güçleri tarafından 11 Mayıs Çarşamba sabahı Cenin Mülteci Kampı'na düzenlenen baskın esnasında, kafasından kasten vurularak öldürülen El-Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile'nin bugün (13 Mayıs Cuma) Kudüs'te düzenlenen cenaze törenine büyük bir kalabalık katıldı. 

Görüntülenme: 757 Tarih: 13 Mayıs 2022 19:10
SİYONİST REJİM ASKERLERİ ŞİRİN EBU AKİLE'NİN TABUTUNA SALDIRDI (VİDEO)

İşgal güçlerinin cenaze törenine müdahale etmesi, insanlara coplarla vahşice saldırmaları ve üzerlerine gaz bombaları atmaları sebebiyle onlarca kişi yaralandı. Bazılarının bedenlerinde şişmeler ve kırıklar meydana geldiği, çok sayıda kişinin de atılan gaz bombalarından dolayı nefes alma sorunu yaşadığı ifade edildi. 

Cenaze töreninin başlama noktası olan Fransız Hastanesi'nin önünde toplanan kalabalığın Filistin bayrakları kaldırmaları üzerine işgal güçleri tabutun omuzlarda taşınmasına engel olmak istedi, tabutu taşıyanlara saldırdı ve tabuta el koyma tehdidinde bulundular. Bu tehditler ve saldırılar üzerine, katılanlar tabutu yeniden hastaneye sokmak zorunda kaldı. 

Ancak daha sonra katılanlar tabutu omuzlarda taşıma konusunda ısrar ederek hastaneden çıkarıp, dini törenin yapılacağı kiliseye getirdi. Buradaki törenin tamamlanmasından sonra da Ebu Akile'nin cenazesi Siyon Tepesi Mezarlığı'na defnedildi

Törene katılan kalabalık işgal güçlerinin cinayetlerine ve Ebu Akile'nin hunharca katledilmesine tepkilerini dile getiren sloganlar attılar.  

İşgal güçlerinin bir yandan cenaze konvoyuna ve hatta tabuta bile saldırırken, bir yandan da havadan helikopterle töreni izledikleri ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar