FİLİSTİN DİRENİŞİNİN LİDERLERİNDEN SUUDİ ARABİSTAN’A YEMEN TEPKİSİ (VİDEO)

Filistin Direniş Gruplarının liderleri Suuudi Arabistan’ın Yemen’de yaptığı katliamlara tepki gösterdi. Bu videoda, Filistinli liderlerin, Nuceba Hareketi’nin Gazze muhabirine Suud’u kınayan ve mazlum Yemen halkına destek veren açıklamalarını dinleyeceksiniz. 

Görüntülenme: 1796 Tarih: 29 Ocak 2022 05:11
FİLİSTİN DİRENİŞİNİN LİDERLERİNDEN SUUDİ ARABİSTAN’A YEMEN TEPKİSİ (VİDEO)

DR. MUHAMMED ŞALLAH (İslami Cihad Hareketi): "Biz şuna inanıyoruz ki, bu cinayetin insan haklarında, Arap örfünde ve İslami ölçülerde yeri yoktur. Yemen'in Suudi ve BAE koalisyonuna karşı bir cinayeti olmadı. Yemen'in tek günahı İslam’ı ve Arap kimliğini ve asaletini korumasıdır. Tek suçu mazlumların ve ezilmişlerin yanında özellikle de Filistin halkının yanında durmaktır. Biz, asil Yemen halkına selam gönderiyoruz. Milletleri aleyhine gerçekleşen bu katliamların gölgesinde onlara diyoruz ki Filistin halkı ve bölgedeki tüm milletler olarak onların yanındayız. Biz sizleri yalnız bırakmayacağız ve düşmana teslim olmayacağız. Savaşınız bizim de savaşımızdır. Cinayetkar düşman karşısında biz de teslim olmayacağız. Siz, doğru yoldasınız ve biz de sizin yanınızdayız. Yemen halkı zafer kazanacak ve bu imkansız birşey değildir. Yemenliler utanç ve umutsuzluk kaynağı olan bu paralı askerleri yenecekler. Onurlu başkent Sana ve diğer Yemen şehirleri karşısında teslim olacaklar. İnşaAllah o zaman Yemen'in yiğitleri onları yok edecek."

DR. NAİL EBU AVDE (Mücahidin Hareketi): "Bugün Yemen'de Arabistan ve BAE saldırılarının neticesi olarak katliamlar gerçekleşmektedir. Suud’un savaş uçakları insanları, binaları, ağaçları hedef almaktadır. Bu saldırılar ve bu proje bölgede siyonist rejim ve Amerika'ya hizmet etme amacı taşımaktadır."

ŞEYH ABDULFETTAH HACCAC (Filistin Direnişçi Alimler Birliği Üyesi): "Yemen'de bugün gerçekleşen olaylar çok tehlikelidir. Çocukların, süt emen bebeklerin, kadınların ve yaşlıların bu savaşta ne günahı var? Biz Filistin alimleri olarak bu mübarek topraktan, günahsız insanların, kim olursa olsun katledilmesini kınıyoruz. Savaşlar bu şekilde idare edilmez, bu bir tür suçtur, terörizmdir, yıkımdır, cinayettir. Katiller Allah'ın izniyle kıyamet günü hesaba çekilecekler."

kudusgunu.com

Yorumlar