İŞGALCİ İSRAİL'DEN TÜRKİYE'YE HAMAS DAYATMASI

Tel Aviv yetkilileri bu rejimin Ankara ile ilişkilerini normalleştirme ön şartının, bu ülkede faaliyet yapan Hamas çalışmalarının kısıtlanması olduğunu duyurdular. 

Görüntülenme: 249 Tarih: 28 Ocak 2022 04:21
İŞGALCİ  İSRAİL'DEN TÜRKİYE'YE HAMAS DAYATMASI

Fars Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre Türkiye'nin yakın zamanda Siyonist rejimin elebaşı bu ülkeye ziyart düzenleyeceğini duyurduğu bir ortamda korsan rejimin 13. TV kanalı dün üst düzey Siyonist bir yetkiliye dayanarak Tel Aviv'in Ankara'ya bir önşart belirlediğini duyurdu. 
Sözkonusu kanal aynı yetkiliye dayanarak Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlere hazırlık bağlamında Amerika'da yeni hükümeti ile ilişkileri iyileştirmek hedefi ile Tel Aviv'e yakınlaşmaya çalıştığını belirtti.
Adının açıklanmasını istemeyen söz konusu Siyonist ayrıca "Türkiye gibi önemli bir İslam ülkesinin lideri İsrail ile ilişki kurmuştur, öyle ise bu ülkeye olumlu yanıttan başka seçenek yoktur."dedi.
Siyonist rejimi 13. Kanalı iki taraf arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecinin en büyük engellerden birinin Hamas ve Ankara arasındaki ilişkilerdir. Kanal ayrıca bazı Tel Aviv yetkililerine dayanarak, Siyonist rejimin iç güvenlik servisinin, Türkiye ile ilgili iç görüşmelerde, ilişkileri normalleştirmeye yönelik herhangi bir sürecin Hamas'ın Türkiye'deki faaliyetlerini kısıtlamayı içermesi gerektiğini vurguladığını belirtti.
Ankara, Gazze Şeridi'ne yönelik artan Siyonist saldırıları ve ABD Başkanı Donald Trump'ın büyükelçiliğini Tel Aviv'den işgal altındaki Kudüs'e taşıma kararını bahane edip, Tel Aviv büyükelçisini sınır dışı ettikten sonra Mayıs 2018'den bu yana Türkiye ve Siyonist rejimin karşılıklı büyükelçileri yok.

parstoday

Yorumlar