YEMENLİ KARDEŞLERİMİZDEN TÜRKİYELİ MÜSLÜMANLARA ÖNEMLİ ÇAĞRI

Yemen'de insani yardım faaliyetleri yürüten Bünyan Vakfı yetkilileri Türkiyeli Müslümanları, Suudi Amerika koalisyonunun Yemen'de yaptığı vahşi katliamları tüm dünyaya duyurmak için mazlum ve kahraman Yemen halkına sosyal medya desteği vermeye davet etti. Bünyan Vakfı'nın yayınladığı mesaj şu şekilde: 

Görüntülenme: 1104 Tarih: 22 Ocak 2022 04:59
YEMENLİ KARDEŞLERİMİZDEN TÜRKİYELİ MÜSLÜMANLARA ÖNEMLİ ÇAĞRI

'Sevgili kardeşlerim ve sanal alemde faaliyet yürüten aktivist kardeşler, Selamun Aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Birleşik Arap Emirlikleri– Suudi Arabistan – Amerikan şer koalisyonuna ait uçakların, Yemen’in internet besleme hatlarını hedef almasıyla, tüm vilayetlerde internet hizmeti kesilmiştir ve bu havadan, karadan ve denizden devam eden kuşatmanın yanı sıra Yemen’in dünyadan izole edilmesiyle birlikte teknik kuşatma da başlatılmıştır. Bu kuşatma birçok sivil, tıbbi ve hayati tesisleri hedef alarak çocuklar ve kadınlar dahil olmak üzere çok sayıda şehit verilmesine yol açan saldırılarla eş zamanlı gerçekleşmiştir.

Kahraman Yemen ordusu ve halk komitelerine karşı yürüttükleri savaşta başarısızlıklarının yanıtı, evlerde, yollarda ve iş yerlerinde bulunan masum sivil vatandaşları katlederek yanıt vermektedirler.

Bu şer koalisyonun saldırganlık, vahşet ve katliamlarının dünyaya ifşası için, konuyla alakalı verilerin, resimlerin sanal alemden yayılması yoluyla mazlum Yemen halkının uğradığı bu zulme karşı tutumunuzu ve desteğinizi göstermenizi umuyoruz.'

Ayrıca sosyal medyada paylaşım yaparken lütfen aşağıdaki hashtagleri kullanınız.

Not: Yüreklerimizi parçalayan fotoğraf karelerine ve videolara Kudüs Günü (@KudusGunuislam) twitter hesabımızdan ulaşıp paylaşım ve alıntı yapabilirsiniz. 

#Coalition_kills_Yemeni_people

#Coalition_is_taking_revenge_by_killing_innocents

#Stop_Killing_Yemenis

#التحالف_يقتل_الشعب_اليمني

#التحالف_ينتقم_بقتل_الابرياء 

Yorumlar